MIKSI RUOTSISSA ON PALJON PIENEMPI AUTOVERO

kuin Suomessa ??????????????

Onko suomi hullujenhuone jossa elätetään, tyhjää paskaa..................
373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi Ruotsissa on mm. ruoka ja maailma eniten myydyt apteekkituotteet halvempia, ei prosentteja vaan kymmeniä prosentteja? Miksi esim. apteekit meillä ovat prameimmilla paikoilla prameasti sisustettuna? Ruotsissa markettien aulassa pikku looseissa, kuin meillä pikasuutarit.

Äänestä

Ja onhan onneksi siellä paremmat palkat, pienemmät asumiskulut ja pienempi verotus!

Äänestä

Eipä ihme, kun te pösilöt joudutte tuollaisia kyselemään, sillä olette mutakuopassa elävä kansa ja järkyttävän tyhmää porukkaa. Ruotsalaiset esim.osaavat myydä tuotteitaan ja tekevät ne laadukkaasti. Näkeehän se Suomen "leijonan"luolastakin, jos on hyvä teollisuuteen tarkoitettu tuote, niin nämä muka rahoittajat alkavat inisemään: "en ole tässä mukana" Sehän vaatisi tuotteen vientiä messuille ja niin edelleen, mutta slaavimusikka ei vaan jaksa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vera-veronmaksaja kirjoitti:

kuin Suomessa ??????????????

Onko suomi hullujenhuone jossa elätetään, tyhjää paskaa..................

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu