Keskustapuolueen tukiyritys Fortum pilaa hengitysilman biolaitoksellaan laajoilta alueilta. Jopa kymmenien kiljometrien päässä ihmisten keuhkot kärsivät vakavista vaurioista. Homma on jatkunut jo vuosia eikä ihmisiä edes varoiteta myrkkypilvistä.https://www.fortum.fi/yrityksille-ja-yhteisoille/palvelut-voimalaitoksille/fortum-otso-biooljy.
Eikö Suomessa enää kukaan valvo ilmanlaatua ? Pukki eli Ilmatieteen laitos ei sitä ainakaan tee.
Fortumin ympäristöteko
3
1093
Vastaukset
- Osuu.omaan.pesään
Kun Malmille tulee Helsingin kaukolämpöön hiilivoiman korvaava laitos, niin sitten sitä valitusta riittää. On raaka-aineen hajuhaittoja, rekkarallia hakkeelle ym. hauskaa sikäläisille. Siinä paikalliset piipertäjät ulvovat "väärää energiaa" jälleen.
- Anonyymi
Vihreiden ministeri vieraili syksyllä yhdellä bioenergian tuotantoon liittyvällä laitoksella ja kehui kohdetta. Näin muuttuu maailman piiperöidenkin silmissä.
- Anonyymi
Aloittajalla ei ole perustiedot hallinnassa. Valtioneuvoston kanslia on Fortumin suurin omistaja yli 51% osuudella. Fortum on siis demarien tukiyritys, tällä hetkellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131894
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271492En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931356- 631224
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1281095The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut111086Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223902- 151849
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57793Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20748