Valehteliko lihava tyttö eilen eduskunnassa ettei rekisteriä olla tekemässä.
Terveys pisteytys
Muualla
8167
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No valehteli, kun ei sanonut mitään iän vaikutuksesta pisteytykseen kaikkea muuta se selitti kovaa ja korkealta. Eli vanhoja ei hoideta samalla tavalla. Että silleen
Ei hoideta nytkään. Pari vuotta sitten jäin eläkkeelle. Kaatuessani mursin käteni. Sanottiin vain että on pieni sirpalemurtuma. Mutta käsi jäi vänkkyräksi. Ei auttanut fysioterapiakaan kun luut ei olleet kohdallaan.
Jos olisin vielä ollut työssä niin varmaan olisi korjattu.
Nykyinen hallitus on tehnyt Suomesta kammottavan maan. tuonut muslimitappajat maahamme lorvimaan rahoillamme, hävittänyt yhteenkuuluvuuden tunteen, tuhonnut koululaisten seksuaalisuuden lähettävällä setalaiset lisääntymiskyvyttömät sukupuolenvaihdosleikkausten markkinoijat paasaamaan kouluihimme, tuhonnut kansakunnan syntyvyyden ...siis ihan kaiken. Sipilä on saatana. Ihminen se ei ole. Hän on tämän kansakunnan myrkyttäjä. Jatkossa jokainen muslimeiden tekemä rikos on onkreettisesti kostettava suoraan SIpilän suvulle ja perheelle. Hammurabin laiki käyttöön, silmä silmästä, puukoniksu puukoniskusta, raiskaus raiskauksesta. Niin SIpilän sukua on jatkossa kohdeltava. Muutoin asia ratkaistaan sisällisodalla ja verilöylyllä.
"tuhonnut koululaisten seksuaalisuuden lähettämällä setalaiset lisääntymiskyvyttämät sukupuolenvaihdosleikkausten markkinoijat paasaamaan kouluihimme "Lapsille työnnetään kaikki se ,mikä on epäonnistunutta, tuskallista ja vinoutunutta. Sitten ihmetellään nuorten mielenterveysongelmia . Kuka vastuullinen haluaa tehdä lapsia , hoitamaan poikkeavuuksien ongelmia. Lapsi on turvaton ,vain poikkeavuuksilla on oikeus ottaa lapsesta hoitaja.
No nyt se selvisi kuka on se paljon puhuttu antikristus. Aikansa se maan päällä rellestää, mutta sitten loppu tulee sillekin.
Toivottavasti kyseinen henkilö on raamattunsa lukenut.
Inhoan sitä lihavaa kepun naista, joka huutaa korkealta ja kovaa täyttä lehmän paskaa. Valetta valetta valetta.
Vaan hiljenee se, kun tulee vaalien tulosten laskun aika. Hiljenee pkele.
Sittten kun maakuntien johdossa istuva kokkariukot ja -akat. Kepuloiset viskovat pelloilleen lehmänlantalietettä.
Huvittaa kun aarniokin kommentoi sotea, hmmmm nyt tais olla pöydällä vaihteeksi töitä, paperi jota sihteeri ei saa suomentaa. Pakko ottaa aikalisää kosntilla millä hyvänsä, ammattitaidot koetuksella vai oliko se poliittinen virka/pätevin ?
Mä taas pahaa pelkään et ton SOTE-söhellyksen seuraava vaihe tulee olemaan jenkkityylinen sairasvakuutuksen totaali-yksityistäminen, ku ne on jo tollasia pisteytyksiä laskemassa!? :/