Pyhpyh - hyhhyh - jehovan todistaja?

adventismillarokotettu

Pyhpyh on saanut kaksihaaraisen luikertelevan pastorinsa käärmeen myrkkyä.
Onko hän adventisti vai jehovan todistaja?

16

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tutostasylttytehtaasta

      Taitaa olla adventistien vihaama SPAUP:lainen joka harhaoppi ei hetkauta adventisteja.

      • mättää

        Viha kuuluu omasta puheestasi, mutta miksi? Oletko adventisti?


      • SPAUP

        Oletko adventisti?
        Te oikeaoopiset pidätte harhaoppisina SPAUP:laisia.


      • pyhpyh23984792834
        SPAUP kirjoitti:

        Oletko adventisti?
        Te oikeaoopiset pidätte harhaoppisina SPAUP:laisia.

        sdaup on harhaoppinen. siis ihan syystä pidämme.


    • Lahkon.orjan.kohtalo

      Pyhpyh on varoittava esimerkki siitä, mihin lahkon orjuus ja kusetus ihmisen johtaa. Aivopesu/hypnoosi on keino, jolla pastorit ja lahkon valtaapitävät hallitsevat lahkolaisen mieltä ja hänen talouttaan. 'Ellet anna rahojasi ja omaisuuttasi adventtikirkolle (=Jahvelle, mielikuva mukamas rahaa vaativasta tahosta), et voi päästä taivaaseen'. Tämä hokema on hyvin tuttu ja sitä hoetaan viikoittain lahkon tilaisuuksissa. Ja se raha, minkä kuskaat lahkollesi menee lahkosi valtaapitävien helpon elämän ylläpitämiseen. Lahkon johto nauraa kokouksissaan makeasti rivijäsenen harkkäuskoisuudelle ja tyhmyydelle.

      • pyhpyh2937492374

        Valheesi ei hetkauta.


    • RahatOnDotCom

      Jaa-a eikös juuri sekulaari (ateistiuskonnon hallitsema) yhteisö riistä kaikki uhrinsa rahat ja yhteiset luonnonvarat vaatimalla alituiseen uutta uhria kulutuksen alttarille?

      Jos joku antaa sydämestään Jumalan valtakunnan työhön, niin onko se sinulta pois, jos on niin kerro miten?

      • sapatinlepoJeesuksessa

        Sapattinakin ahnailla pastoreilla on raha mielessä.
        Tämän jokainen adventisti tietää.
        Ilman rahaa ei voi 'pyhittää' sapattia.


      • Näin.se.on

        Rahoittamalla lahkon toimintaa, edistät kusetusta ja pastoreiden kieroilua ja vääryyksiä. Kyllä se on vaarallista. Aivan verrattavissa terrorismin rahoittamiseen.


      • pyhpyh23478934
        Näin.se.on kirjoitti:

        Rahoittamalla lahkon toimintaa, edistät kusetusta ja pastoreiden kieroilua ja vääryyksiä. Kyllä se on vaarallista. Aivan verrattavissa terrorismin rahoittamiseen.

        Saastaiset valheesi eivät hetkauta.


      • “Jaa-a eikös juuri sekulaari (ateistiuskonnon hallitsema) yhteisö riistä kaikki uhrinsa rahat ja yhteiset luonnonvarat vaatimalla alituiseen uutta uhria kulutuksen alttarille?”

        Luonnonvarojen loppuun ajaminen on ominaista nimenomaan Jumalaan uskoville ja varsinkin pikaiseen maailmanloppuun ja Jeesuksen paluuseen uskoville.

        Ateistilla ei ole mitään korkeampaa tahoa, joka tulisi siivoamaan jäljet. On otettava itse vastuu.


    • tarpeensakullakin

      Pyhpyhin valtakunnan työhön kerätään sapattina rahaa.

    • pastoritampereelta

      Aloin pyhittämään sapattia ja kummasti alkoi siunaantua rahaa.
      Kiitos lahjoittajat.
      Kaivattaisiin lisää testamentteja, me autamme laadinnassa.

    • outoa.anatomiaa

      Millainen on kaksihaarainen pastori?

      • Kaksikielinen-kyy

        Se on pastori, jolla toinen haara myrkyttää kuulijansa ja toinen haara pyrkii saamaan kuulijan antamaan rahaa ja maallista mammonaa.


      • pyhpyh2o34792834
        Kaksikielinen-kyy kirjoitti:

        Se on pastori, jolla toinen haara myrkyttää kuulijansa ja toinen haara pyrkii saamaan kuulijan antamaan rahaa ja maallista mammonaa.

        Valheesi ei hetkauta ollenkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      28
      3119
    2. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      54
      2567
    3. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      41
      2361
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1328
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      301
      1251
    6. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1006
    7. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      977
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      100
      972
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      79
      938
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      94
      848
    Aihe