"Euroopan sisäinen murtuminen, kaksi rinnakkaista yhteiskuntaa ja länsimaisen kulttuurin nöyryytys. Pala palalta Euroopan yhteiskunta näyttää hajoavan kappaleiksi peruuttamattomasti."
http://beta.oikeamedia.com/o1-63303
Me syntiset pahat läntiset ihmiset.
http://beta.oikeamedia.com/o1-63303
Me syntiset pahat läntiset ihmiset.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei vaan synneisTÄNNE! ;)
Koska: Mä en usko mielikuvitusolentoihin, enkä niistä paasaaviin uskontoihinkaan, niin synnin käsite on mulle totaalisen olematon, ergo:
Mä en o tehny ikinä syntiä! ;)
Voi hurja. Mutta toisaalta voi sanoa, että islamin vyöry johtuu hengellisestä tyhjiöstä: olemme hylänneet kristinuskon.
Mutta tosiaan, nuo artikkelissa mainitut asiat ovat vihervasemmistolaista ajattelutapaa, suvakkien syntilista. Kulttuurirelativismia ja valkoisen miehen taakkaa. Millä voimme herätä tästä uupumuksesta. Pahinta on, että viranomaiset ja valtaapitävät yrittävät kaikin voimin estää heräämistä ja jihadismin torjuntaa.
Kas, kun emme harjoita uskonnolliseen tyyliin flagellanismia eli ruoski itseämme kaduilla islamofobiasta aina iskujen jälkeen, yrittäen sillä estää terrorismia.
Pahinta tuntuu olevan länsimaisen valkoisen miehen ja naisen reaktiot ja viha, kommentit ja kritiikki terrorismiin ja sotaan, ei itse teot.