Sähköautomurrospiste ohitettu.

2287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikä muutosvastarinta? Ei siitä jutussa puhuttu mitään

Äänestä

Kaikella kunnioituksella aloittajaa kohtaan, oletteko ehkä autisti? Viestien rakenne antaa olettaa, että on tarkoitus ainoastaan vahvistaa omaa maailmankuvaa. Keskustelun aloitukseksi huono strategia. Muilla voi olla poikkeava näkemys. Lisäksi, pelkkä linkitys, maustettuna iskulauseella, ei toimi. Jos on mielipide, voisi sen avata tekstuaalisesti muutamalla rivillä. Pelastukseksi, postaukset eivät ole alatyylisiä. Kehitystarvevaateen objektiivisuus on toki syytä itse arvioida.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1.___-Markkinat kirjoitti:

Muutos . Muutosvastarinta murtuu.
https://summa.almatalent.fi/article/tt/uutiset/suomi-varautuu-sahkoautobuumiin/433485

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu