Onko ihmisillä mitään ihmisoikeuksia

omiin rahoihinsa Nordeassa? Ihmetyttää miten pankki voi laittaa nettipakin maksulliseksi? Onko Nordean pankin asiakkailla lainkaan ihmisoikeuksia?
1388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Onko Nordean pankin asiakkailla lainkaan ihmisoikeuksia?"

On ihmisoikeuksia, mutta hyvä kysymys on - miksi ihmisen pitää maksaa, että pankki saa käyttää hänen rahojaan?

Annan omat rahani pankin käyttöön ja pankki velkoo minua käyttäessään rahojani. 30 - 40 vuotta sitten maksettiin vielä korkoa rahoilleni kun ne lepäsivät pankissa. Nyt on tuntuu, että on melkein syyllinen rikokseen kun palkka menee pankkiin tai muu raha.

Kuulin väittämän, että pienillä rahasummilla pankissa asioivat ovat enemmänkin riesa pankille kuin oikea asiakas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RahaRahaRaha kirjoitti:

omiin rahoihinsa Nordeassa? Ihmetyttää miten pankki voi laittaa nettipakin maksulliseksi? Onko Nordean pankin asiakkailla lainkaan ihmisoikeuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu