Moi,
Aloitin Ketipinor depot 50 mg käytön ja nyt korvat soivat. Harrastan musiikkia ja korvat ovat soineet välillä muutenkin. Tosin viime aikoina olen ollut hyvin tarkka kuulon suojauksen suhteen. Sivuoirelistalta korvien soimista ei löydy. Onko kellään kokemusta vastaavasta?
Aloitin Ketipinor depot 50 mg käytön ja nyt korvat soivat. Harrastan musiikkia ja korvat ovat soineet välillä muutenkin. Tosin viime aikoina olen ollut hyvin tarkka kuulon suojauksen suhteen. Sivuoirelistalta korvien soimista ei löydy. Onko kellään kokemusta vastaavasta?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Taitaa se musiikki aiheuttaa sulle oireita. Ketipinorilla ei ole mitään osuutta asiaan.
Voi hyvinkin aiheuttaa, esim. Lääke vieroituksessa usein korvat tinnittää, miksi ei siis myös lääkkeitä syödessä. Itsellänikin tinnittää useammin tietyissä lääkkeissä, vaikka sivuoireissa ei mainittaisikaan.
Ja vielä jos googlaat seroquel and tinnitus, niitä näyttäähän noita olevan.
Olen testaillut viime kuukausina Ketipinor 50 depottia ja tuntuu kyllä että sillä tinnitus pahenee.
Mä oon kuulu et useimmiten soi smurffilaulu ku ketiä vetelee mut en oo kerenny kuuntelee biisii loppuun ku aina alkaa kuola valuu suusta ennen ku loppuu ja putoon.
Minulla on tinnitus, ja kun käytän Ketipinoria, tinnitus pahenee huomattavasti, joten en voi käyttää sitä unliääkkeenä.