Mäntsälän Uutisissa oli juttu kaupankäynnin kuihtumisesta Mäntsälän keskustassa. Erikoisliikkeet toinen toistensa jälkeen sulkevat ovensa ja jäljelle jää vain tyhjää liiketilaa. Itse toisella paikkakunnalla töissä käyvänä en voi kuin ihmetellä, että klo 17.00 jälkeen Mäntsälän keskustasta ei tahdo löytää avoinna olevia kauppoja muuta kuin City- ja S-marketista. Kun tottuu siihen, että eihän ne Mäntsälän kaupat arkisin ole auki, suuntaa automaattisesti askeleensa lähikaupunkeihin, joissa lähes kaikki liikkeet ovat auki ilta yhdeksään.
Kaupankäynnin kuihtuminen Mäntsälässä
Antti12
2
672
Vastaukset
- Okeo
Ihmiset valittavat että kaikki putiikit lähtevät mäntsälästä pois. No mistös se sitten johtuu? No siitä että niitä palveluja ei käytetä. Ihmiset ulisee siitä kun kahvila lähtee vaikkei itse ole käynyt sielä kertaakaan tai ehkä kerran.
- Rötäri
Samat murheet muuallakin Nastolan Rakokivikin tyhjenee kovaa vauhtia .Toistakymmentä erilaista liiketilaa tyhjillään.Oliskohan syynä Orimattilan uusi keskus mitä Kokoomus ja muut pöljät puuhaa keskelle korpea .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213650
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt513383Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka523066Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222859Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1351379