Voiko elää ilman synnin taakkaa? Se on ihan sinun itsesi päätettävissä. Suomen laki menee tämän kaiken muun yläpuolelle. Jos noudatat lakia, kaiken muun voit valita itse.
Jos sinun puolesta tehtiin valintoja sinun ollessa vielä lapsi, voit unohtaa ne ja valita nyt vanhempana uudelleen ihan omaa järkeäkin käyttäen ilman mitään ohjailua tai ulkopuolista vaikuttamista. Hyvään lopputulokseen pääsee kun ajattelee.
Minä heitin synnit pois jo yli kymmenen vuotta sitten. Mikään ei ole syntiä. Ihminen tekee mitä tekee ja kantaa seuraukset. Voi ajaa ylinopeutta jos haluaa, ei sitä laki kiellä. Jos jää kiinni, siitä on määrätty rangaistus sakkoja ja se siitä. Sakot kun maksaa niin tilanne on nollattu. Ei se muuallakaan elämänalueilla ole tuon monimutkaisempaa JOS SITÄ ITSE ei tee monimutkaiseksi.
Sinä olet oman elämäsi toimitusjohtaja. Sinun on vastuu ja vastaat siitä itsellesi.
Ajattele näin. Synnittömän ihmisen on kevyt elää. Katso esim. näitä auringossa leikkiviä lapsia. Hauskaa on. Pitää olla aika paatunut ja kieroon kasvanut jos tuossa syntiä näkee.
https://www.purenudism.com/
Voiko elää ilman synnin taakkaa?
ExUskova
1
245
Vastaukset 1
- AteistiVaan
Olen kuullut vastaavia tarinoita ennenkin, että uskosta pois pääseminen on vapauttava kokemus. Loppujen lopuksi jokaisen pitää itse oppia elämään omien tekojensa kanssa - uskoipa Jumalaan tai ei. Samoin pahoista teosta on jokainen vastuussa paitsi itselleen, niin kyös sille ketä loukkasi. Tämä kaikki on jo ihan tarpeeksi ilman, että soppaan pitäisi heittää joku ulkopuolinen Jumala, jolta pitäisi saada armahdus kaiken edellämainitun lisäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202452Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401622Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6531066- 106993
- 71972
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk81749Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71718