Voiko elää ilman synnin taakkaa? Se on ihan sinun itsesi päätettävissä. Suomen laki menee tämän kaiken muun yläpuolelle. Jos noudatat lakia, kaiken muun voit valita itse.
Jos sinun puolesta tehtiin valintoja sinun ollessa vielä lapsi, voit unohtaa ne ja valita nyt vanhempana uudelleen ihan omaa järkeäkin käyttäen ilman mitään ohjailua tai ulkopuolista vaikuttamista. Hyvään lopputulokseen pääsee kun ajattelee.
Minä heitin synnit pois jo yli kymmenen vuotta sitten. Mikään ei ole syntiä. Ihminen tekee mitä tekee ja kantaa seuraukset. Voi ajaa ylinopeutta jos haluaa, ei sitä laki kiellä. Jos jää kiinni, siitä on määrätty rangaistus sakkoja ja se siitä. Sakot kun maksaa niin tilanne on nollattu. Ei se muuallakaan elämänalueilla ole tuon monimutkaisempaa JOS SITÄ ITSE ei tee monimutkaiseksi.
Sinä olet oman elämäsi toimitusjohtaja. Sinun on vastuu ja vastaat siitä itsellesi.
Ajattele näin. Synnittömän ihmisen on kevyt elää. Katso esim. näitä auringossa leikkiviä lapsia. Hauskaa on. Pitää olla aika paatunut ja kieroon kasvanut jos tuossa syntiä näkee.
https://www.purenudism.com/
Voiko elää ilman synnin taakkaa?
ExUskova
1
232
Vastaukset
- AteistiVaan
Olen kuullut vastaavia tarinoita ennenkin, että uskosta pois pääseminen on vapauttava kokemus. Loppujen lopuksi jokaisen pitää itse oppia elämään omien tekojensa kanssa - uskoipa Jumalaan tai ei. Samoin pahoista teosta on jokainen vastuussa paitsi itselleen, niin kyös sille ketä loukkasi. Tämä kaikki on jo ihan tarpeeksi ilman, että soppaan pitäisi heittää joku ulkopuolinen Jumala, jolta pitäisi saada armahdus kaiken edellämainitun lisäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit956101KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495535Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222757Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521032015Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181583seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241484Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1361459