Persu Ruohonen-Lerner piinasi eduskunnan tilintark

astustoimiston päälliikköä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005644508.html
15479
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat
  • Hän onkin oikeistodemari eli piilkokoomuslainen.

    1Äänestä

  • yhkhfgd kirjoitti:

    Hän onkin oikeistodemari eli piilkokoomuslainen.

    Tuskinpa vain on mikään oikeistodemari kun on ex-SAK:lainen

    1Äänestä

  • wererwerwerwe kirjoitti:

    Tuskinpa vain on mikään oikeistodemari kun on ex-SAK:lainen

    Demareissa on kokoomuksen myyriä kaikissa organisaatioissa. Tuttvani taitseli aikoinaan ammatiosaston puheenjohtajan olleessaan kokoomusmyyrän kanssa joka oli muka olevinaan demari.

    1Äänestä

Persu R-L on nyt elementissään EU parlamentin meppinä koska siellä saa kiskottua rahaa omaan lompakkoon oikein olantakaa mm. lentolipuilla kun matkustaa turistiluokassa Brysseliin ja takaisin mutta laskuttaa liikemiseluokan lipunhinnasta ja pistää erotuksen liiveihinsä.

1Äänestä

Meitä on joka junaan.

1Äänestä

Lohela halusi kuitenkin matkustaa Finnairin lennon edullisimmassa matkustusluokassa puolisonsa kanssa niin, että Lohelan lentolippu Helsinki-Peking-Shanghai-Helsinki maksoi 1 199 euroa. Puolison matkalipun he maksoivat itse.

Kurvinen, Lepomäki ja Kuusinen käyttivät oikeuttaan matkustaa businessluokassa. Kansanedustajien lentoliput maksoivat 4 599 euroa henkilöä kohden ja Kuusisen erikoishintainen lippu kustansi 2 573 euroa.

2Äänestä

edustuskulut kuriin tilintarkastaja se jos mikä on löysäärahaa vielä eläkkeenpäälle.

kuinka kieroa saa kansalaiset olla mitä isot edellä pienet perässä.

Äänestä

Tässä meille taviksille tosiaan annetaan hyviä esimerkkejä, miten pitää yhteiskunnan varoja kupata; K-edustajat ja maahankävelleet ovat tässä erityisen ansioituneita. Heille ei tosin tule toiminnasta mitään korvausvelvoitteita toisin kuin tavisduunarille, heille rapsahtaa heti tuntuvat rapsut.

Äänestä

Heinäluoman aikaan pelättiin raivostuneen kansan kostoa ja tilattiin panssaroitu Mersedes S , varmaan on tarvetta panssaroiduille autoille kun tiedetään että on tehty väärin kansaa kohtaan ja pelätään Nikolau Ceausescun kohtaloa!
Huijarit pelkää kansaa, siksi täydennyspoliiseja sekä muuta joutavan päiväistä ehdotellaan!

Äänestä

Pääasia että saa ITSELLEEN kupattua km-korvauksia, sehän se on edustajan tärkein tehtävä!

Tässä näkee näiden Persujen todellisuuden, köyhän ja pienen asialla ollaan,
mutta ITSELLE kaikki, jopa enemmän kuin muille.

Kuka noita äänestää tuonne?

Äänestä
  • Ahne kaasupötkö Lipponen loisii vieläkin valtion rahoilla vaikka ei osaa yhtään mitään.

    Äänestä

Päivi Lipposella oli se eka mies fiksun oloinen. Missähän se on?

Äänestä

sieltä mäeltä ei löydy yhtään fiksua miten he ilkeää edustaa kansalaisia

eihän ne edustakkaan kuin itseään,mutta eikö luottamustehtävässä pidä olla toisten asialla eikä klaarata vain omia huveja putkeen.

uskokaa tai olkaa uskomatta,
TUOMARI SEISOO EDESSÄNNE NÄKEE KAIKEN
vastuuseen joudutte joka sentistä . se lohdun tuo kun kokee että vääryys on kurssissaan .

Äänestä

Toivottavasti ahne tippuu EU parlamentista seuraavissa EU parlamenttivaaleissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gyiudyf kirjoitti:

astustoimiston päälliikköä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005644508.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu