Väitöskirja paljastaa

Diletantteja vai taitajia? : Päämajan valvontaosaston johtama valvonta ja vastavakoilu talvi- ja jatkosodassa
http://www.doria.fi/handle/10024/154496
3243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ryssän tekele?

Äänestä

asiantuntijan tekemänä.

Kokonaisuutena onnistuttiin hyvin, sillä maanpetturit kyettiin yhdessä Valpon kanssa pitämään aisoissa.
Eihän se NL:n tiedustelua estänyt, sillä äärivasemmisto vuoti koko ajan Tukholmaan ja sieltä edelleen Moskovaan.

Äänestä

VoipSwiddulle tiedoksi, väitöskirjan teki suomalainen upseeri. Itse teos on hyvä ja kattava selvitys mitä Päämajan valvontaosasto teki sotien aikana. Suosittelen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huom2 kirjoitti:

Diletantteja vai taitajia? : Päämajan valvontaosaston johtama valvonta ja vastavakoilu talvi- ja jatkosodassa
http://www.doria.fi/handle/10024/154496

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu