Nyt STOPPI golfkenttäpelleiylle!

Viekööt golfkenttänsä Pirkkalaan tai Maisansaloon, mutta 74:n hehtaarin varaaminen jollekin elitistisen lajin harvalukuisille harrastajille suuren kaupungin lähivirkistysalueelta on hulluuden huippu! Miten voidaan edes mainita sellaista vaihtoehtoa! Mitä vikaa Pirkkalassa tai Maisansalossa on? Niissäon tilaa mutta että kallisarvoista metsää kaadettaisiin kymmeniä hehtaareja golffareita varten Kaupin metsästä!
3111
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannatetaan, kaupungilla on maata teiskossa ja kaanaaseen mahtuu,samoin pirkkalaan. Näillä golffareilla on hyvät autot ja varallisuutta ajella kauemmaksikin, ei kaikkea voi harrastaa kaupungin keskustassa. Minkälainen valtuusto meillä on,kun ei osaa hommiaan? Lisätään vain juottoloita, tapahtumia, oluttelttoja ym. meteliä. Mutta, tupakointi onkin valtuuston tärkein asia, ei ne 50.000 juoppoa, jotka örveltää koko kesän keskustassa. Julkijuopottelu pitäisi kieltää, siitä on haittaa,

Äänestä

Golfkentän hyppyyttämisellä grynderit saavat rakennettua pikkuhiljaa Kaupin täyteen.
Toisaalta Teiskoon on perusteilla iso luonnonsuojelualue, jonka hankkimista käytetään pian verukkeena Kaupin rakentamiseen.

Äänestä

Turhaa narinaa. Golf-kenttä oli ensin paikalla. Rakentakaa ne betonikuutiot ja kanahäkkinne vaikka Kaupin takametsiin. Siellähän on jo Tampereen yliopistollinen sairaala.

Nopeastihan sinne sen ratikkalinjan vetää, kun nyt on kerran alkuun lähdetty. Kun se on olevinaan niin nopeakin, niin sehän on melkeinpä kuin eläisi Tammelan "naapurissa", vaikka kyseessä on Kauppi. Rantanäkymät vielä plussaa, eli Tampereen kaupunkikin pääsee tekemään isoa tiliä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei.ikinä_ kirjoitti:

Viekööt golfkenttänsä Pirkkalaan tai Maisansaloon, mutta 74:n hehtaarin varaaminen jollekin elitistisen lajin harvalukuisille harrastajille suuren kaupungin lähivirkistysalueelta on hulluuden huippu! Miten voidaan edes mainita sellaista vaihtoehtoa! Mitä vikaa Pirkkalassa tai Maisansalossa on? Niissäon tilaa mutta että kallisarvoista metsää kaadettaisiin kymmeniä hehtaareja golffareita varten Kaupin metsästä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu