Jos USA ilmoittais, että

ensi yönä lähtee sata ohjusta itä-Ukrainan Donetskiin, niin juoksisko ne karkuun niin kuin Syyriassa. Saisko yhtään ohjusta torjuttua.
9133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Vetelät olis Kremlissä housussa.

1Äänestä

Siinä aktivoituisi heti tuhat trollia suoltamaan nettiin paskaa slobojen sankaruudesta ja ylivoimaisuudesta 😀

1Äänestä
  • Tämmöset aloitukset on vaarallisia, ne voi jo tiedottaa ohjustorjunnoista Donetskissa.

    Äänestä

Tavallisen idiootti aloitus.. Jäisitkö sä ottaan niitä päälläs vastaan? Tees ny hyvä eläkeläisukko viimeisilläs jotain muutakin, mullas on sit myöhästä katua.

Äänestä

Itäukrainassa 90 ohjusta torjuttu,taas hirveä määrä käytetty rahaa iskuun,venäjän pak fuk torjunta olisi torjunut loputkin 10 ohjusta mutta henkilökunta oli ruokatauolla hämmentämässä kaalisoppaa eikä ehtinyt torjuntaan mukaan ,Usalta vastaiskuna upotettu 2 lentotukialusta,raportti itäukrainasta päättyy tähän kuulemiin

2Äänestä
  • Olis muuten voitu upottaa loputki tukialukset, jos olis haluttu, mut ei me haluttu.

    Äänestä

Eihän Venäjä edes aktivoinut Syyriassa olevia S-400 ilmatorjuntajärjestelmiään ja tämä siksi koska hyökkäys (siis hyökkäys) ei kohdistunut heidän joukkoihinsa.

https://yle.fi/uutiset/3-10160380

Äänestä
  • Syyrialaisilla ei ole mitään merkitystä, ne on pelinappuloita, pääasia ja tavoite on säilyttää omat asemat ja tukikohdat.

    Äänestä

Hieno homma!
Nato maa kreikka on päättänyt että kaikista kreikan saarilta ja mantereilta aikovat päästää kaikki pakolaiset Eurooppaan.
Kreikalla on leireillä kaikissa paikoissa miljoona pakolaista eri saarilla ja mantereilla.
Syynä on että kreikka ei pysty ja kykene hoitamaan yksin niitä, kun ei ole enää ruokaa ja lääkkeitä mitä antaa heille... .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


testing kirjoitti:

ensi yönä lähtee sata ohjusta itä-Ukrainan Donetskiin, niin juoksisko ne karkuun niin kuin Syyriassa. Saisko yhtään ohjusta torjuttua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu