Kokoomus hajoaa !!!

Petteri Orpon linjasta pöyristyneet kokoomuslaiset hyppäävät pois puolueesta yksi kerrallaan ja perustavat uuden värivaihtoehdon eduskuntaan.

Tekikö Petteri kokoomuksesta takiaispuolueen?
30448
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Helsingin+kokoomuslaisissa,+etenkin+nuoremmassa+porukassa+kuohuu+ja+ihan+kunnolla.+Elämme+jännittäviä+aikoja,+saammeko+nähdä+viime+kevään+toisinnon,+kun+persut+hajosivat.+Toivottavasti+ei+nyt+sentään.+Orpo+saa+kyllä+seuraavassa+puoluekokouksessa+95%+todennäköisyydellä+lähteä.

1Äänestä
  • niin, eipä petterillä taida paljon olla vaihtoehtoja, kun uudet isännät näyttävät ovea.

    1Äänestä

  • tyhjä-arpa kirjoitti:

    niin, eipä petterillä taida paljon olla vaihtoehtoja, kun uudet isännät näyttävät ovea.

    Se mitä tapahtui Tornion rajalla 2015 on teko jota Pelle-Petteri tulee vielä katumaan katkerasti. Maanpettureille on maanpetturin ansaitsema kohtalo. Hukattu puomi ja typerä virne on piirtynyt Suomalaisten verkkokalvoille ikuisesti. Ei Meillä Muuta.

    1Äänestä

Joutaa hajotakin tuollainen 1918 "arvoilla" varustettu riistojärjestö.
.
"Arvot" ovat lahtariajoilta, jossa kokoomus ja RKP yhdessä surmasi aseettomia, siis ei taistelevia sotilaita, surmaten miehiä, naisia ja lapsia, jotka eivät voineet puolustautua mitenkään.
.
Kokoomus "arvoiset" kapitalistit olivat asialla, ei ketkään muut.
.
Viheliäisintä oli se, näiden tappajien joukoissa papisto oli "tuomioistuimissaan" jakamassa kuolemantuomioita seurakuntakarjalleen. Papistohan on ollut iät ajat kokoomushenkistä herrapopulaa, köyhien riistähiä ja hyväksikäyttäjiä.
.
Kokoomuksen, kuten RKP:kin tulee hajota tai hajoittaa, kummatkaan ei ole ihmisten puolueita.

1Äänestä
  • Kokoomus tappoi, nuorimmat olivat 16 vuotiaita. ?
    .
    Jumala rankaiskoon tuollaisia piruja.

    1Äänestä

  • Kokoomuksen pahimpiin tekoihin sisältyy sekin tuolta ajoilta, sillä he kutsuivat paikalle "rakkaasta" naapurimaasta tappamaan Suomalaisia pitääkseen kätensä verettömänä.
    .
    Aikamoisia haaskoja nuo kokoomuksen ja rkp:n edustajat.

    1Äänestä

  • Eivät ase kädessä kapinaan nousseet punikit olleet sotilaita.

    Äänestä

  • Tuotantovälineet yhteiskunalle, kiitos.

    Äänestä

Joko Sipilän Cesnan nokka on käännetty Niinistöille päin?

1Äänestä
  • Ei. Se on käännetty kohti kallioleikkausta -töyhtölestan lennot on lennelty ja variksilla on juhlat.

    Äänestä

  • Suomen_vihatuin kirjoitti:

    Ei. Se on käännetty kohti kallioleikkausta -töyhtölestan lennot on lennelty ja variksilla on juhlat.

    se on sitten terraflamen loppu lähellä

    Äänestä

Petteri uhkaa jäädä orvoksi. Koko hallitus hokee naurettavuuksiin asti, työllisyys on parasta sosiaaliturvaa. Ministerit eivät vastaa yhteenkään kansanedustajien kysymykseen suoraan, vaan toistavat kuin papukaijat yhdessä sovittuja sanoja.

Hjallis taas kuuluu siihen kepu-ukkojen sarjaan, mitä edustavat Sipilä, Väyrynen, Pekkarinen ja Juhantalo. Yhtään korttia ei jätetä kääntämättä, että veronmaksajat saadaan älyttömän hankkeen tukijoiksi.

1Äänestä
  • Juhantalon betonifirma on nykyään omavarainen - hän hankkii kaiken kuran omasta takaa.

    1Äänestä

Petterin pitää saada harrastaa edelleen vaimoineen pakolaisten tarhaamista. Yrittämistä pitää tukea!

2Äänestä
  • eduskunnan piireissä mies tunnetaan sähköposti petterinä

    2Äänestä

  • kaikille_salasanat kirjoitti:

    eduskunnan piireissä mies tunnetaan sähköposti petterinä

    Mies?

    2Äänestä

  • kaikille_salasanat kirjoitti:

    eduskunnan piireissä mies tunnetaan sähköposti petterinä

    Sähkötuoli petterinä kansan keskuudessa.

    Äänestä

  • Sukupuolileikkausko kirjoitti:

    Mies?

    Mitä joku puhui eduskunnan kahvilassa Mikki-Hiirestä.

    Äänestä

Sote ja aktiivimalli. Kuka pelaistaisi nykyisen kokoomuksen moraaliselta ja älylliseltä rappiolta?

1Äänestä

Harkimo sanoi totuuden, Orpo ja Sipilä tekevät päätökset, muilla ei ole
kuin puudelin virka.

1Äänestä

Työmiehen puolueen pitäis nyt nostaa taas, jollain kepulikonstilla frofiiliaan.

1Äänestä

Harkimo hajosi. Ei sinänsä mikään menetys kenellekään.

Äänestä

Orpo pelasi itsenäs nurkkaan.

Äänestä

Kokoomus hajoaa siksi, että puolueen sisällä on liberaali siipi joka ei enää ole muun kokoomuksen kanssa juurikaan mistään asiasta samaa mieltä. Liberaalit haluavat suurempaa markkinoiden vapautta sekä ihmisille henkilökohtaisen vapauden laajemmin mitä se nykyään toteutuu Suomessa. Se merkitsee suurempaa vapautta valita tapansa elää, tapansa toteuttaa seksuaalista sekä omatunnon vapauttaan ja vapautta olla uskomatta kenenkään Jumalaan. Ja tietysti moraalin vapautta, vapautumista kristinuskosta.

Äänestä

Turusta ei voi tulla mitään hyvää, se on niin monesti todettu, korruptoitunempaa paikkaa tuskin Suomesta löytyy, hyviäveljiä vähän liikaa.

Äänestä

Taisipa Petteri itse puhua sivu suunsa tuossa "sähköpostijupakassa", kun kertoi ministeri sähköpostin olevan muidenkin käytettävissä.

Kuka herran jumala maan valtionvarainministeriötä johtaa? Petterin vaimoko? Vai onko Venjälläkin vapaa pääsy herran työasioihin?

Äänestä

Jungner on vasemmistolainen eurokraatti siitä ei ole mihinkään, jos ne ajaa Macronin politiikkaa, en oikein tiedä, miten siinä federalisaatiossa käy.

Jungener kyllä puhuu suu vaahdossa, ei ole mitään tekijätyyppisiä miehiä. Sillä on tarpeeksi mammonaa, ei se lopulta ala mihinkään. Katsokaapa vaikka.

Äänestä

Miksi Hallis ei liity RKPhen, hurrihan se on kuten Jugnerikin ja nimestä päätellen Enpuski ja suomenruotsalaisten etuja ajavat.

Äänestä
  • No pääasia taitaa kuitenkin olla se että, Orpo jää liberaalisiipensä kanssa vähemmistö kokoomukseksi ja viisaimmat hyppäävät pois kelkasta.

    Äänestä

Orpo on itse asiassa kepulainen Troijan hevonen Kokoomuksessa ja vihaa pääkaupunkiseutua vähintään yhtä paljon kuin kepulaiset.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


seinät-ahtaalla kirjoitti:

Petteri Orpon linjasta pöyristyneet kokoomuslaiset hyppäävät pois puolueesta yksi kerrallaan ja perustavat uuden värivaihtoehdon eduskuntaan.

Tekikö Petteri kokoomuksesta takiaispuolueen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu