Kun auto vaihtaa haltijaa muttei omistajaa, niin siirtyykö vakuutus, vai pitääkö se käydä siirtämässä vai miten se menee?
Vakuutustieto
epätietoisuus
1
207
Vastaukset
- thrty11
Vakuutus on aina sen henkilön nimissä joka on sen ottanut ja tehnyt yhtiön kanssa sopimuksen. Sitä ei automaattisesti mikään siirrä toisen henkilön nimiin ja maksettavaksi.
Jokaisen on siis itse tehtävä sopimus vakuutusyhtiön jos haluaa että vakuutus on hänen nimissä. Sehän voi olla omistajan tai haltijan nimissä, miten haluaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1313950- 193455
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans173397- 793337
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe613244- 492991
- 292905
- 542657
- 742628
- 192377