turvatyynyt

Mitenkähän ruvetaan asennoitumaan kats. konttorilla näihin ikääntyviin turvatyynyihin yms. pusseihin.Kun on pakotettu ajamaan käytetyllä niin kannattaako ruveta miettimään minkä ikäisen auton ostaa ettei osta laillista pommia. ps. kaverilla oli seat leon veti tuhannen pirstaleiksi lepikkoon kaikki pussit pysyi piilossa eli yksikään ei lauennut!!!
6561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taidankin painaa asian muistiin. En ollut tullut tuota koskaan ajatelleeksi ja minäkin olen sidottu käytettyihin vähävaraisena.
Hyvä, kiitos ideasta.

Äänestä

kyseessähän olikin SEAT.

Äänestä
  • tämä on pelkkää arvelua, mutta luulen että tulevaisuudessa katsastus edellyttää merkkiliikkeen todistuksen että airbagit on uusittu / tarkastettu valmistajan ohjeen mukaisesti.

    Äänestä

  • vaihdettava. kirjoitti:

    tämä on pelkkää arvelua, mutta luulen että tulevaisuudessa katsastus edellyttää merkkiliikkeen todistuksen että airbagit on uusittu / tarkastettu valmistajan ohjeen mukaisesti.

    Voi olla, että näin menetellään, kun turvatyynyt alkavat vanheta. Menettelytapa saattaisi olla hyvin samanlainen kuin recall-kutsut. Pösö antoi muuten omille tyynyilleen äskettäin 5 vuotta lisäaikaa.

    http://www.ake.fi/pdf/Peugeot pyrotekniikka.pdf

    Äänestä

mistään suunnasta ei tullut tarpeeksi suurta hidastuvuutta, että bägejä ois tarvittu? MIETIPPÄ SITÄ

Äänestä
  • Niin jos setällä ois munat se olis täti.Katsoppa ruttutukun sivulta niin eipä tarvii olla häävi tömäys kun pussit laukee.Ja jos setä ei ole nähnyt ko. autoa niin eipä tarvitse jossitella.Ja koitetaan pysyä siinä aiheessa jossa alunperin oltiin. kitos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pate kirjoitti:

Mitenkähän ruvetaan asennoitumaan kats. konttorilla näihin ikääntyviin turvatyynyihin yms. pusseihin.Kun on pakotettu ajamaan käytetyllä niin kannattaako ruveta miettimään minkä ikäisen auton ostaa ettei osta laillista pommia. ps. kaverilla oli seat leon veti tuhannen pirstaleiksi lepikkoon kaikki pussit pysyi piilossa eli yksikään ei lauennut!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu