KAJ TURUNEN TULI JÄRKIINSÄ - LIITTYI KOKOOMUKSEEN!

Kokoomus sen kun vaan vahvistuu! Harkimo-pelle ulos, Turunen sisään!
5280
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei tupla loikkari ole vahvistus ei sinne päinkään ei hän pääse läpi ensivaaleissa kokoomuksen riveissä mutta toki kelpaa nyt riveihin että ei hallitus kaadu on aika tiukalla kun muitakin on varmasti loikkailemassa takakontista pois mutta minne sitä ei tiedetä.

Äänestä
  • Vain melkoinen tolppa iloitsee loikkarin tulosta! Tosi valloitus, heh! Nuo ovat aina epäluotettavia, juurikin siksi...

    Äänestä

PUTKONEN KERTOO TURUSEN PAON PERUSTEET
Turunen on pakolainen, ei siirtolainen mutta ei ehtinyt vuoden pakolainen kilpailuun

https://www.youtube.com/watch?v=3ihk4NWURmI

1. Juuri nyt on hallituksen käsittelyyn ja eduskuntaan työelämän ja energiapolitiikan kannalta suuria asioita. Kokoomus ajaa työehtosopimusten yleissitovuuden purkamista. Samoin Kaj Turunen on perussuomalaisissa olleessaan yrittänyt ajaa yleissitovuuden purkamista, Putkonen avaa. – Se aina täällä torpattiin, Putkonen kertoo.

2. Putkosen mukaan toisena keskeisenä asiana ovat energiapoliittiset kysymykset. – Turusella on talousvaliokunnan puheenjohtajana ratkaiseva rooli, kun tuulivoiman syöttötariffien jatkoa käsitellään. Hän kääntää tässä takkinsa ja tulee mitä todennäköisimmin ajamaan jatkoa tuulivoiman syöttötariffeille. Tämä merkitsee useiden satojen miljoonien lisälaskua vuodessa.

3. Kolmantena asiana on Putkosen mukaan kivihiilen täyskielto. – Noin sadalla paikkakunnalla asumisen kustannukset tulevat tämän päätöksen myötä kasvamaan

Äänestä

Tämä Turunen ei kuulu eduskuntaan, ei häntä sinne kukaan ole sinisenä tai kookomuslaisena sinne äänestänytkään. Eduskuntavaalit eivät ole henkilövaalit. Turunen jää historiaan suurena kansalaisten petturina.

Äänestä
  • Turunen on äänestetty eduskuntaan Soinilaisena persuna.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdffertreterer kirjoitti:

Kokoomus sen kun vaan vahvistuu! Harkimo-pelle ulos, Turunen sisään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu