Oli hyvä valtuuston kokous,ei ollut yksimielinen päätös keilahalli typerästä hankkeesta.
Eritys kiitos Timo Nyyssölälle.
Äänesti meidän kuntalaisten etua. Vaikka oli kepunlistalla.
Yleensä konkurssin tehneet päättäjät,ei ymmärrä kuntalaisten etua päätöksissään.
Ymmärtääkö eero johde demokratiasta
25
1756
Vastaukset
- Kimjonunähtäriläisittäin
Totta turiset. Me kaikki demarit ja vasurit jätimme eriävän mielipiteen.
Onko ajatus taas tehdä siitä jollekin vävylle suojatyöpaikka.
Alkohuuruista kaatoa.
Demokratiaa mielestäni Eero on aina vastustanut. - Paskanenloppu
Niin on,
- Tyhmyystiivistynyt
Diktatuuri,jota edustaa ei salli osaamista.Ei eriäviä mielipidettä,ei avoimuutta eikä egonomista ajattelua.
Sallii ahneuden, omanedun tavoittelun, nepotismin,.
Kun ei valtuustoon pääse,kapinetit pöhisee. Positiivista ainakin se asia. - Kyyninen12
Lehtitietojen mukaan eräs SDP:n valtuutettukin oli kysynyt, miksi yksityiset eivät rakenna keilahallia, jos sille on kysyntää. Niin, miksi?
Joskus kokoomuksen pojat uskovat yksityisyrittäjyyteen, joskus taas eivät. Miksi?
Se taitaa mennä niin, että riskit kunnalle, voitot yksityisille eli ihan nappiin. - Aikaajoijoohi
Tänään nuotassa,Eero ei näköjään ymmärrä.Päätös ei ollut yksimielinen.
Eikös se energialaitoskin ole miljoonan yli jo tehnyt tappioo kun se siellä nyt sooloilee.
Näyttäkää sille tarkistettu valtuuston kokouksen pöytäkirja...vaikka eipä mitään jos ei ymmärrä. Sen käsityksen saa kun nuottaa lukee - Kokoomustakaivaten
Sosialisti siipi näkyy vastanneen valtionvarainministeriön sanoin.
Eero Johteelle,
Mut mitä se auttaa,jos diktatuuri ei hyväksy,omia aivoja,mielipiteitä,äänestystä,aloitteita. Jne
Se on diktatuuria se ähtäri imago. - Alkoholidementikkomä
Mitä te annatte sen määrätä,kun aika ajaa ohi.
Aggressiivisuus ei kuulu terveeseen johtamiseen- Anonyymi
Kuuleeko eero.....
- Anonyymi
Masterplan tilaisuudessa toissa viikolla eero oli sanonut että nyt eläkeläisiä yritetään saada asiakkaiksi elukkapuistoon, on sillä ideat vähissä. Sano muuten valtuuston kokouksessa missä käsiteltiin panda-hanketta ja siitä tullutta valitusta että " yksi turvemies" ei kaada panda-hanketta, nyt on viisi vuotta kulunut aika lähellä on kaatuminen. eero omat pisnekset oli lähellä mennä konkkaan mutta terhi pelasti tuon ähtärin huippuyrittäjän.
- Anonyymi
Jokohan Eero ja muu eliitti on tajunnut, että turvemies johtaa nykyään Ähtäriä.
Kaikki päätökset mitä tehdään pitää turvemiehen hyväksyä. Turvemies on niin hyvä valittamaan, että hänen valituksensa menee aina läpi. Jos hän ei pidä jostain päätöksestä, hän valittaa siitä.
Nyt teillä on mahtava yksinvaltias. Turvemies. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jokohan Eero ja muu eliitti on tajunnut, että turvemies johtaa nykyään Ähtäriä.
Kaikki päätökset mitä tehdään pitää turvemiehen hyväksyä. Turvemies on niin hyvä valittamaan, että hänen valituksensa menee aina läpi. Jos hän ei pidä jostain päätöksestä, hän valittaa siitä.
Nyt teillä on mahtava yksinvaltias. Turvemies.Taatusti nyt alkaa Ähtärissä onnellinen aika. Olli-Oikeamielinen on hyvä hallitsija.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taatusti nyt alkaa Ähtärissä onnellinen aika. Olli-Oikeamielinen on hyvä hallitsija.
Tuleeko tämä valittamisen lahja Jumalalta vai saatanalta? Olisi hyvä tietää.
- Anonyymi
Eeron idis oli se Ranskan matka.
Olihan se...matka..
- Anonyymi
Eero on kumminkin hommannut ähtäriin kymmeniä työpaikkoja 👍
- Anonyymi
Kopio miehiä kopio miehiä hän.
- Anonyymi
Nyt on mielenkiintoista paljonko katoaa työpaikkoja eeron ja nisumikon takia kun matkailumäki rapautuu.
- Anonyymi
ja tuleeko kunnasta kriisikunta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ja tuleeko kunnasta kriisikunta.
Selvästi huomaa, kun lukee tätä palstaa, että pandoihin kielteisesti suhtautuvia on paljon enemmän, kuin myonteisesti suhtautuvia.
Pitäisiko siis pandoista hankkiutua eroon? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Selvästi huomaa, kun lukee tätä palstaa, että pandoihin kielteisesti suhtautuvia on paljon enemmän, kuin myonteisesti suhtautuvia.
Pitäisiko siis pandoista hankkiutua eroon?Olet oikeassa, minäkin tein saman havainnon.
Pikaisen laskutoimituksen jälkeen pandoihin myönteisesti suhtautuvia oli 2 kpl
ja kielteisesti suhtautuvia kaikki 3 kpl, siis selvä enemmistö !
- Anonyymi
Pandojen kohdalla ei ole kyse tykkäämistä vaan rahasta. Niiden piti tuoda rahaa, mutta ne vievät. Ovat kuin tauti, josta ei pääse eroon.
- Anonyymi
CORONA!!!
- Anonyymi
Pandojen kohdalla kyse on 2+1 surkimuksen aatoksesta päteä, kun ajatuksen avaruuteen ei muuta mahdu kuin panda. Kuten esimerkiksi muuttotappiokunnan oikeat ongelmat ja niiden ratkaisu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pandojen kohdalla kyse on 2 1 surkimuksen aatoksesta päteä, kun ajatuksen avaruuteen ei muuta mahdu kuin panda. Kuten esimerkiksi muuttotappiokunnan oikeat ongelmat ja niiden ratkaisu.
totta eeron ja nisumikon päähän ei muuta mahtunut vuoden 2014 jälkeen kuin pandat pandat he hokivat kuin v...... löytäjät. Salaojateknikko hoki samaa siitä se soppa alkoi nyt se vain sakenee ja euroja heitellään kuin nuotioon koko ajan, ihan joka päivä, mikä v... järkee tässä on ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
totta eeron ja nisumikon päähän ei muuta mahtunut vuoden 2014 jälkeen kuin pandat pandat he hokivat kuin v...... löytäjät. Salaojateknikko hoki samaa siitä se soppa alkoi nyt se vain sakenee ja euroja heitellään kuin nuotioon koko ajan, ihan joka päivä, mikä v... järkee tässä on ?
Ei mitään, mutta virhettä ei voida myöntää.
- Anonyymi
Ei ymmärrä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6517183Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?424992HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3002788- 1502103
Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki331660Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1331634- 201617
Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon4001566mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k111347Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E111323