KOKOOMUS HAJOAA. !

Siitä syystä, että tollot menevät ottamaan sinisiä petoksentekijöitä siipiensä suojiin.

Eikö siellä kokoomuksessa pettureita ja rikoksentekijöitä ole jo ihan tarpeeksi, pitääkö niitä oikein haalia sinisistä lisää. ?
.
Muttta.....siitäpähän kokoomus saa tulevaisuudessa rangaistuksen Suomenkansalta, jotka ei petoksentekijöitä äänestä jatkoon.
13204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Sittenhän ne voivat perustaa uuden uuvattipuolueen, vaikka nimellä Hajoomus.

Äänestä
  • Kokoomuksesta tuli Rottienpesä. !

    Äänestä

Hajotkoon kokoomus tai ei, mutta on käsittämätöntä, että nämä edustajiksi itsensä valituttaneet kääntävät takkiaan monta kertaa vaalikauden aikana.
Tätäkö se on se pätevyys, johon vedoten aikanna näitä palkkiotakin nostettiin oikein reilulla mitalla.
Seilataan puolueesta toiseen riippuen siitä , millä jalalla on aamulla ylös noustu ja korjataan lopulta varsin hyvä sivuansio, työikäisenä saavutettu sopeutumiseläköityminen.

Äänestä

oli selvillä jo silloin kun sinne ei löytynyt parempaa materiaalia johtoon kuin laskutaidotn asiankirjaväärentäjä.

Äänestä

Harkimo oli se, joka tässä tapauksessa oli se viisain. Rottien kanssa ei voi elää.

Äänestä
  • Ihminen jolla on edes vähän moraalia, ei voi olla Kokoomuksessa kuin ohikiitävän hetken.

    Äänestä

saako yhden kauden kansanpettäjä sopeutumiseläkettä?

Äänestä

Onneksi saivat pellolle tuon hametta vailla olevan pallinaama pellen.

Äänestä
  • petturi-Orpo lähtemään, oliko syynä se että sen akka rahasti pakolaisilla vai jotain vielä isompaa draamaa?

    Äänestä

VEROPARATIISIRIKOLLISTEN LAITON HALLITUS KOKOONPANO, JOTA KUKAAN EI KOSKAAN OLE MISSÄÄN ÄÄNESTÄNYT - ON SELKEÄSTI MYÖS LAITON.

https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3887695-haitat-kelan-valitusaikojen-pituudesta-ovat-toimeentulotukiasiakkaille-merkittavia-ja-vakavia

Tulevissa vaaleissa ihmiset, äänestätte ihmisten hengistä - pitäkää mielessänne.

Älkää tehkö velkaa lapsillenne ja nuorisolle, porvareita leikkimällä. Nyt on tosi kyseessä.

PerssinKokoomusKeput, ovat pakottamassa Suurtyöttömyyden kohteet, kerjäämään töitä PELASTUSARMEIJASTA ! Työttömät pakotetaan uskovaisiksi, se on se vastike, mitä joutuvat antamaan, saadakseen eilisen leivänkannikan käteensä.

Mitä jos oppisitte äänestämään ?

Äänestä

ROTAT JÄTTÄVÄT UPPOAVAN LAIVAN AJOISSA (SINISET), JA VARMISTAVAT NÄIN SUUREMMASSA PUOLUEESSA. UUDELLEEN VALINNAN SEURAAVISSA VAALEISSA.

Äänestä
  • Näin se on .Se pelko on sinisiin jäävillä jäätävä .Kokoomus ei hajoa mihinkään, mutta paniikki painaapäälle sinisissä.

    Äänestä

vuoden kuluttua sinisten hillotolppa kaatuu rymisten, eli kohta alkaa sinisten loikinta muihin puolueisiin, kuin keväisessä sammakko lammessa ja selityksissä löytyy.. "en tuntenut olevani poliittisessa kodissa" , tai ajattelin asioita (kierosti) kokoomuslaisittain yms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RapistuvaKokoomus kirjoitti:

Siitä syystä, että tollot menevät ottamaan sinisiä petoksentekijöitä siipiensä suojiin.

Eikö siellä kokoomuksessa pettureita ja rikoksentekijöitä ole jo ihan tarpeeksi, pitääkö niitä oikein haalia sinisistä lisää. ?
.
Muttta.....siitäpähän kokoomus saa tulevaisuudessa rangaistuksen Suomenkansalta, jotka ei petoksentekijöitä äänestä jatkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu