Raaka murhaaja vapautuu pian

Miten tämä on mahdollista?!

9 vuoden vankeus hoidetaan pois istumalla vankilassa 3 v. Halvaksi noteeraa Suomen oikeuslaitos ja rangaistusjärjestelmä nuoren ihmisen hengen.

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201804242200899621_u0.shtml
25990
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Toivottavasti kaikki ihmiset tunnistavat tämän raa'an murhaajan missä hän liikkuukaan vapauduttuaan.

Ja raaka murhaaja saakoon muilta ihmisiltä sen kohtelun, jonka hän ansaitsee.

1Äänestä
  • Päinvastoin häntä on kannustettava ja tuettava uuden elämän alkuun ettei hän syrjäydy, mikä maksaisi veronmaksajille paljon.

    Äänestä

  • Bingo Hammurabille!

    Äänestä

Tulevaisuus näyttää,,onko psykopaatti vai ihan vaan pikkaisen vinks..

Äänestä

Lässynlässyn v..tun apina.kuulu sulle pätkääkään likan vapautuminen.

Äänestä

Ei se Vaasan 16-vuotias tappajakaan tuon pitempään istunut. Nyt 19-vuotiaana on lusimassa tapon yrityksestä.

Äänestä
  • Vankeinhoidon ideologia koojiilångilaisuus (ruots-ärkko) oli ja on edelleen että kaikki vika on yhteiskunnassa ja yhteiskuntaa on rangaistava päästämällä silmitön tappaja taas täysin vapaasti tappamaan waltoimenaan

    Äänestä

  • Vaasassa tehtiin Suomen ensimmäinen epäilty rasistinen murha

    Rasismi kohdistui kuten yleensä aina valtaväestöön

    "Vaasan Hovioikeudenpuistikon tapauksessa 16-vuotias romanimies löi puistokäytävällä puukolla kaulaan kuusikymppistä vaasalaismiestä. Mies menehtyi myöhemmin saamiinsa vammoihin. Tapauksen syyttäjä pitää tekoa romanimiehen valtaväestöön kohdistamana viharikoksena."

    https://www.pohjalainen.fi/uutiset/maakunta/tutkimus-vaasassa-tehtiin-suomen-ensimmäinen-epäilty-rasistinen-murha-1.1937256

    Äänestä

tuomitaan muita se on ollut tän sivuston mantra aina...kyl sillekin pitää antaa mahdollisuus ei se nyt olis ainakaan elämää oppinut jos olis 10v lusinu...ehkä tossa ajassa jo käsitti tehneensä virheen..seuraava nimittäin on jo pitkä kakku

Äänestä

Onneksi aloittanut apina ei koskaan saa tietää mihin Hanna muuttaa tai hänen uutta henkilöllisyyttään. Apina voisi päästä itse kokeilemaan vankilaa.

Äänestä

  • nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

    Murhaajiakin on kahta laatua. Tässä sinulle oikeasti paha, ei vain intohimoinen teini. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000682867.html

    Älä kommentoi sairaalle. Se itsekin myöntää nikissä että on sekaisin. Kuten toisen kirjoittajan mainitsemat 2 sekopäätä, joilla on sairas pakkomielle typerästä teinistä.

    Äänestä

Jos oletetaan että murhaaja olisi ollut alaikäinen poika, joka olisi murhannut mustasukkaisuudesta vaikkapa oman tyttöystävänsä, niin puuhattaisiin jo julkista teloitusta ja omaisiin ulottuvia kostotoimia. Miksi te puolustatte tätä tappajaa näin kiihkeästi? Siksikö että hän sattuu olemaan tyttö, anteeksi, nainen?

Äänestä

Nämä sairaaloisesti Hannasta kiinnostuneet ovat poliisin seurannassa IP-osoitteet kuulemma listattu. Heitä on 2 kpl ja 1 kirjoittelee satunnaisesti.

Kaikki nämä aloitukset ovat näiden kahden tekemiä. Toisella heistä on mielenterveyden ongelmia ollut jo ylä-asteella.

Äänestä
  • Sinulla on ollut mielenterveyden ongelmia heti syntymästä alkaen.

    Äänestä

  • tunnen_sinut kirjoitti:

    Sinulla on ollut mielenterveyden ongelmia heti syntymästä alkaen.

    Toivottavasti teinimurhaaja tunnistetaan kaikkialla, missä hän liikkuukaan tai missä hän asustaa.

    Äänestä

Kylmäverisen murhaajan pitäisi USA:n malliin viettää koko loppuelämänsä vankilassa.

Äänestä

Kyseessä oli koulukiusaamis juttu, mistä Seinäojen koulu pesi kätensä, asianajajan avustuksella.

Äänestä
  • Täytyy ihmetellä asianajajaa, joka lähtee puolustamaan tällaista julmaa ja kylmäveristä murhaajaa.

    Kukaan ei pakota tällaisen "elukan" avustajaksi.

    Äänestä

Ääääh taas samaa paskaa jaksatte lässyttää.vapaa mikä vapaa.

Äänestä
  • Sinulle nuoren ihmisen ainoan elämän riistäminen julmaakin julmemmalla tavalla on PASKAA.

    Aika erikoinen tyyppi olet...

    Äänestä

  • Se on jo kärsinyt tuomionsa ja te äidin pikku kultalapset jaksatte vääntää ja kääntää tällaisesta pikkuvirheestä.

    Äänestä

  • Papillon kirjoitti:

    Se on jo kärsinyt tuomionsa ja te äidin pikku kultalapset jaksatte vääntää ja kääntää tällaisesta pikkuvirheestä.

    Olet TÖRKIMYS vailla vertaa!!

    Äänestä

  • Jo kyseisen kommentoijan nimimerkki kertoo: Papillon, perhonen ranskaksi, antamaan sivistyneen vaikutelman. Papillon on myös pienkoirarotu, koira jonka korvat ovat pitkän karvan peitossa niin että ne näyttää perhoselta. Kyseinen koira on tyypillinen lemmikki tyyliin leopardikuosiin pukeutuville halvoille valkoroska-baarikärpäs-bilehile muijille joiden älykkyysosamäärä on varsin alhainen. Huomaa myös löysä seksuaalimoraali ja oikeustaju. Nimimerkillä Tiedän, koska naapureitaan ei voi valita.

    Äänestä

  • Alipalkattu_osaaja kirjoitti:

    Jo kyseisen kommentoijan nimimerkki kertoo: Papillon, perhonen ranskaksi, antamaan sivistyneen vaikutelman. Papillon on myös pienkoirarotu, koira jonka korvat ovat pitkän karvan peitossa niin että ne näyttää perhoselta. Kyseinen koira on tyypillinen lemmikki tyyliin leopardikuosiin pukeutuville halvoille valkoroska-baarikärpäs-bilehile muijille joiden älykkyysosamäärä on varsin alhainen. Huomaa myös löysä seksuaalimoraali ja oikeustaju. Nimimerkillä Tiedän, koska naapureitaan ei voi valita.

    Jokainen kylmäveristä murhaajaa puolustava on henkisesti alamittainen ihminen.

    ÄO = 50-80

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


En_ymmärrä_tätä kirjoitti:

Miten tämä on mahdollista?!

9 vuoden vankeus hoidetaan pois istumalla vankilassa 3 v. Halvaksi noteeraa Suomen oikeuslaitos ja rangaistusjärjestelmä nuoren ihmisen hengen.

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201804242200899621_u0.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu