Viikossa Lapualla tulee Etuoveen keskimäärin myyntiin 5-8 asuntoa viikossa. Silti myytävien määrä ei ole noussut kevään aikana kuin noin kymmenellä asunnolla. Ostajat ovat heränneet, hyvä niin. Osa varmaan on Lapuan sisäistä muuttoa, jossa syrjäkylän talo jää kesäkäyttöön, mutta toivottavasti tulee myös muuttajia muualta, joita tarvitsemme runsain määrin. Viimevuoden aukasmäärän lasku ei kestä jatkoa!
Asuntokauppa käy Lapualla
Kohti-valoa
7515
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Voi kelleen keles nehän loppuu vaikka kuinka taotaan, nyt pitää ruveta ja oikeen juoksemaan asuntokaupoissa, tulipas kiires kieli ns. vyönalla mennään.
Joo ei mitään, kyllä tehtaat painaa lisää, jottei nyt aivan tartte hikeentyä.
Kunpa ihmiset vain tohtiis muuttaa Lapualle.
Ilmajoen asuntotarjonta vain puolet Lapualla myynnissä olevista asunnoista.
Ostajahan tarvii vain sen yhden johon mieltyy ja kaikki muukin siinä samalla natsaa-
Yritetään turhaan myydä asuntoa. Kukaan ei muuta Lapualle toisin on kertunlaakson tukien heti menöö kaupaksi, mistähän johtuu 🤔
Kaikki on myyty. Parakkia pukkaa pelloille. Rintsikat myydään kahteen kertaan , yläkerta erikseen. Muuttokuormat ruuhkauttavat päätiet. tuhat uutta asukasta viikossa. Upeeta, mahtavaa.
Justiin joo näitä kaupiaita lapua oikein kaipaa, jotka elämää pitää yllä.
Hyvä kulukukauppias oli naapurilleen kehunut, kun lastinsa oli myynyt, jotta taisi siinä mennä parit liisan (vaimmon) vähän käytetyt pöksytkin -eivät ainakaan hinkkaa uutuuttaan !