Seinäjoen kaupunginvaltuuston varapuheenjohtaja Kati Ojaniemi hakee tällä kertaa Multian kunnanjohtajaksi. Monettakohan kuntajohtajan paikkaa hän jo hakee, lienee ainakin kyse ihan ennätyksestä. Kyseiseltä Ojaniemeltä rapistuu uskottavuus, ja olisikin viisasta että hän vaikkapa harjoittelisi ” kunnanjohtajana” entisessä Peräseinäjoen kunnassa.
Toivotaan hänelle kuitenkin menestystä.
Tällä kertaa Multia kiikarissa
19
2793
Vastaukset 19
- Usvis
Jösses! Harjoittelisi johtamistaitoja edes koiriensa kanssa!
- harjaTalonen
Älkää ilkeitä.
- SammatinToivo
Joskos sitä tualla ikää kehtaas jo kotua lähtiä eres Multialle asti, eikä leikkiä Kihiniän puumaa omankyläläisille
- 886613ls
Täysin totta
Antaa vaan yrittää! Hittojako se muille kuuluu.
- voihanmaisteri
Mitään kuulu, muttei tullut valituksi Multialle!
- Mertaedemmäsmultialle
Uuden facebookin päivityksen mukaan 10 vuotta nuoarempi miäs omasta kylästä. Eli kannattaisi mennä Multialle asti katteleen
- Airasamulin
Vähän oksettavaa
- Sammatintoivoton
Nyt sitte haluaa maakuntavaltuustoon. Päättäs ny ensin, mitä oikeesti aikoo!
- Lehtolapsi
Kappas. Se on löytänyt hitsarin. Luulisi ukkoa ketuttavan, kun painii eri sarjassa eukon kanssa
- er67as
Ei päässyt?
- TrolliTunnistettu
Se on näköjään Senaattori77:lle kova paikka, kun joillakin on mahdollisuus hakea ja tulla valituksi vaikka mihin. Kaupunginhallituksen ja -valtuuston PJ:ksi voi päästä, vaikka pään puutteen vuoksi ostaisi kaverilta amiksen päättötyön - oikeisiin virkoihin tarvitaan ihan itse tehty tutkinto. Kannattaisi kuitenkin lopettaa tämä itsensä kanssa käyty suomi24-keskustelu, ettei menisi loppukin uskottavuus.
- Tuorettajokapäivä
Amiksenko se vain on käyny? Mikä linja? 😅 :DDDDD luultavasti salaattij- ja kurkkulinjan!
- Ratsuaatu
Kyllä kateellisia näyttää olevan tämä ketju täynnä. Tutustukaa tuohon naiseen, niin ymmärrätte miksi hakee myös uusia työhaasteita. Eihän kaupunginvaltuuston pesti ole kuin palkaton luottamustoimi. Korkeakoulun käyneillä on varaa hakea toisin kuin tällä palstalla kirjoittelevilla kateellisilla.
- juupajoo
Nyt Juupajoki. Törsää postimerkkeihin
- Lukujavaille
Tartteeko amiksessa mitään lopputyötä edes tehdä. Kun osaa seistä bensaletkun varressa ja puhua kovalla äänellä. Siinä se. Kertoo se jollakin saitilla olevansa SM-tason urheilija! Lajista eikä sijoituksesta sano mitään.
- Pitkämuistinen
No pääsi vihiron vs. kunnasihteeriks Karvialle. Ja eruskunta vaaleihin eherokkaaks Seinäjoelta. Kyllon uskottavuus menny, että keskittys hoitaan kenenkään muun asioita ko omaasa. Pitääköhän uuret vaalihäät, erelliset oli ja sitte alako piirileikki ukon kans, erotaan ei erota, ei ku erotaan ei kun ei erota. Ny on uus ukko kylijes jotta Sammatis olokaa valamiit ja hommakkaa tantut kuntoon jotta pääsette häihi.
- Arkadiaanko
Kummallakaan, ei ojaniemellä eikä Heinosella mitään tunnettuutta kuntapolitiikan ulkopuolella. Voi, voi teitä,
- Huonomuistinen
Kolloota yritetään aina kusetaa. Näitä on tämä kylä täynnä, että äänestetään ketä hyvänsä? Pitäis ensiksi olla omat palikat joten kuten kunnossa ja soutajat kanootissa . Että alkais eruskuntavaali ehdokkaaksi ?!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak2003270Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1711722Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1431463- 1131070
Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja131956- 68911
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt376810Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero162678- 9673
- 45665