Katainen on pölhökustaa

Tämä fakta se vaan pysyy ja paranoo.
18122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Pölhökustaa kuului taajamaoriginelleihin eli kylähulluihin. Sen sijaan Jussi Halla-ahosta J. Kataiseen nauttivat EU-virkamiehille kuuluvia korheita palkkoja.

Äänestä

Avaus oli jonkin sortin pölhökustaan tekemä, oli sen sen verran turha ja hyödytön, netissä niitä on sanottu tyhjiksi avauksiksi. ja siitä puuttuivat jopa perustelutkin, tuon tason avaajan kannattaisi harkita ihan jotain muita juttuja kuin nettiin kirjoittelu, avaajan iq-luku lienee hiukka liian pieni sellaiseen.

Äänestä
  • Totta, tällä palstalla varsinkin on paljon palstantyhmentäjiä älyttömien avauksineen.

    Äänestä

  • Sanoo palstan vakio kokoomuslainen.

    Äänestä

Kokoomus Katainen ei uskalla tulla Suomeen puhumattakaan kotikuntaansa Siilinjärvelle ilman turvamiehiä.

Äänestä

Kokoomus Kataisella oli päämääränään vain ja ainoastaan EU komissaarin ökypalkkainen virka. FAKTA.

Äänestä

Katainen on tienannut enemmän rahaa kuin sinä, lapsesi ja lapsenlapsesi tulette tienaamaan yhteensä koko elämänne aikana.

Aika hyvin typerykseltä. Jumalako kaiken antoi?

Äänestä
  • Sanoo palstan vakio kokoomustrolli.

    Äänestä

Kabinetissa kuusi demaria, kaksi vasemmistoliittolaista ja kaksi viher-SKD:lstä eli kymmenen ministerin vasemmistoenemmistö. Tehokkaasti saivat sata tuhatta työtöntä ja talouden kuralle

Kuusi kokkaria, kaksi RKP:stä ja Päivi (KD) eivät pystyneet estämään tuhoa

Äänestä
  • Typerä persu ei ymmärrä että kyllä sen "tuhon" pystyy estämään hajoitamalla hallituksen.

    Äänestä

  • Kokoomus Kataisen hallituksessa oli PORVARIENEMMISTÖ porvarillisten vihreiden ja kristillisisten avulla. FAKTA.

    Äänestä

  • VALETTA.

    Äänestä

Pölhökusta Kataisen puntit tutisee Suomessa käydessään.

Äänestä

Katainen on rikkaamppi kuin te kaikki muut yhteensä, miksi ette seuraa hänen jalanjälkiään, kuinka vaikeaa se voi olla pistää rahaa tuottamaan.

Äänestä
  • Sanoo palstan vakio kokoomustrolli täpinöissään.

    Äänestä

  • ajgsge kirjoitti:

    Sanoo palstan vakio kokoomustrolli täpinöissään.

    Mikä sinulla on rahaa vastaa, toisilla sitä on ja sinulla ei. Mitä voisit tehdä että asia olisi toisin?

    Äänestä

Kokoomus Katainen ei uskalla tulla Suomeen ilman turvamiehiä. FAKTA.

Äänestä

Onko Katainen taas varoittanut suomalaisia yli varojen elämisestä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ghjdcfg kirjoitti:

Tämä fakta se vaan pysyy ja paranoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu