MM-kiekko ja C-More

JonasKukkonen

Hyvin tappaa maksutelkkari MM-kisafiiliksen, porvarit katsoo ja muut maksaa Yle-veron. Hieno homma. Pitäkää kisanne, mä lähden lenkille.

14

559

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • halpaakuinsaippua

      No lähes ilmaisethan nuo kisat on joten joka haluaa katsoa niin maksaa mielellään tuon c-moren kk maksun

    • JonasKukkonen

      Halpaa porvarille!

    • Suhteellistaonkalleus

      24,90 ja näkee kaikki pelit mitä ehtii kahtoa.
      Montako tupakkiaskia sillä saa?
      Mäyräkoiran?

    • MMjääkiekkoilmaiseksi

      Voit katsoa kaikki MM jääkiekko-ottelut täysin ILMAISEKSI , ei vain suomen ottelut vaan kaikki!!!
      Sieltä löytyy myös kaikki muut ottelut livenä (jalkapallo.....)

      http://edullinenkauppa.info/pelitaivas/

    • vittumitäpaskaa

      Ei vittu Etelä-Korea, kiviäkin kiinnostaa :D

    • OlutmaistuuTyöei

      Selostaja kommentaattorit, ei j.lauta. Telkku kiinni.
      Kyllä oli eri meininki nuoreten kisoissa = Ammattimiehet asialla.

    • MopollaMahottomia

      Jos sinulla ei ole pelitiliä Veikkauksella, tee sellainen ja talleta pieni summa rahaa. Voit sitten katsoa pelejä Veikkaus-TV:stä.

    • entinenlätkänseuraaja

      Näin se menee. ei mene kauan kuin kansallinen into on tapettu maksukanavilla ja kaupallisuudella. 10v. eteenpäin ja katsellaan shakkia. ketään ei kiinnosta jääkiekko. Näin on käynyt jo Formuloiden suhteen vaikka pitäisi olla asia toisinpäin kuin kaksi suomalaista on mukana, mutta ei kiinnosta enää pätkääkään. samoin on jääkiekon laita tulevaisuudessa. ennen jännitettiin ja katsottiin isän kanssa muiden maiden vahvuuksia, nyt katselen omien lasteni kanssa ennemmin X Factoria ja vielä ihan ilmaiseksi.

    • paskaa

      Itsellä ei rahaa tuollaiseen opiskelijana ja täytyy katsoa vain highlightit myöhemmin. Olisihan se mukava jos Suomi näyttäisi ilmaiseksi >.>

    • Lätkää
    • Ilmaistaon

      Kaikki Suomen pelit näkee maikkarilta mainostenkera.

    • En.maksa.kurasta

      Tuo C-TV nyt tappaa yleensä muutenkin fiilikset, joten ei pitäisi olla mitään ihmettelemistä asiassa.

    • holvihanti

      Kuka perkeletto sen sen sveko granlundin suomen joukkueeseen laski vaikka se halusikin senhän olisikin putänyt tietää miten se toimii kun pääsee joukkueeseen " SHOZIN TAVAT TOISTUU" niinpä tanskkaa vastaan kävikin joukkue oli ihan sekaisin pääsekoittaja oli titysti " HAGLUND "Lähettää nyt heti saassiin sinne mistä on tullutkin ettei meidän suomalaisten tarvitse puuttua asian kulkuun

    • ulkoilevanuori

      MM-kiekko ja C-More. pitäkää tunkkinne hah hah,säästyihän nuokin rahat johonkin järkevämpään. ei ole enää jääkiekko kiinnostanut muutamaan vuoteen . ei haittaa yhtään vaikka suomi tippui jatkosta.
      kaupallisuudessa on jotain hyötyäkin. voi lähteä ulos ja tehdä jotain järkevää. mainoksien saastepaska tulee jo niin korvista ulos.
      kisafiilis on tapettu vuosia sitten ja meno tulee jatkossa vaan kiihtymään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      109
      2740
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      29
      1331
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      98
      1182
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1007
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      997
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      958
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      55
      845
    8. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      683
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      40
      678
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      632
    Aihe