Veljeni muistolle

Kiitos kaikille Mika Härkösen muistoa kunnioittaneille.
161345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

⚓️

Äänestä

Kiitos edelliselle, en tosin ymmärrä ihan tarkalleen ankkuri-symbolin vaikutusta, ainoastaan että oli merivalvonta kapteenin poika ja yritti jopa samaa uraa Helsingissä aikoinaan. Naisasiat sekoittivat sen uran siihen.
Mika odottaa tuhkausta Seinäjoella jonka jälkeen hänet haudataan sukuhautaan Virroille. Toivottavasti tämä tapahtuu pian, Mika on reissannut jo tarpeeksi edes takaisin vainajana.

Äänestä

J.k. Kiitos Ykköselle, tiedän nyt ankkuri symbolin merkityksen. :-)

Äänestä

Mika tuhkattiin 9.5.2018. Uurna odottelee kotona vanhempien luona hautaamista Virroille. Kiitos vielä osanotosta kaikille Mikan tunteneille.

Äänestä

Mika löydettiin kotoansa elottomana keittiöstä makaamasta 11.4.2018. Kerron tämän, koska moni kysynyt mitä Mikalle tapahtui. Rikoksella ei pitäisi olla osuutta, ruumiinavaus tuloksia odotamme omaiset tietenkin. Olimme molemmat Pääsiäisenä vanhempien luona ja Mika oli hymyilevä ja naurava. Sen haluan hänestä muistaa.

Äänestä

Kyllä on pikkuusen lapsellista täällä levitellä vainajista juttuja! Eivät varmaan itse haluaisi että keskustelupalstoilla heidän kuolemastaan ja kuoleman syistä juoruillaan kaikille! Antaa heidän levätä rauhassa ja keskittykää omaan elämäänne! Toivottavasti ei edes ruumiinavauspöytäkirjojen tuloksia palstalla julkaista?

Äänestä
  • Tämä vaan on nykyaikaa ,mitä sitten näitä uteliaana luet.

    Äänestä

  • Kaippa tätä palstaa saa muutkin lukea kuin sinä? Sattui vaan tämä outo ilmoitus Alavuden palstalla ja täytyy myöntää että uteliaisuuttani luin tämän kyseisen vainajan kuolinilmoituksen ja syyn jota en edelleenkään ymmärrä miksi se pitää täällä ilmoittaa? Yleensä kiitokset laitetaan paikallislehteen minun mielestäni ( ja muidenkin mielestä)?

    Äänestä

  • Sinulle, lapsellista. Kerron tämän siskona koska olen kyllästynyt kyselyihin ja se, miksi yleensä kirjoitan .. on vähemmän lapsellista: Menetin kuitenkin veljeni yllättäin. En aio täällä kaikkea todellakaan kirjoittaa kun ruumiinavaustulokset tulevat mutta ei pahalla…sinä et ole oikea ihminen tällä hetkellä kertomaan mikä on oikein tai väärin.

    Äänestä

Mika on nyt Jumalan luona. Ei huumeita. Pelkkä rauha. Lopetetaan keskustelu tähän.

Äänestä

Kas, tulihan sieltä taas yksi paljastus, huumeet! Kerro ny loputki ku olet aloittanut Ninasisko! Edelleen muuten sitä mieltä, että lapsellista tommoset paljastukset ja vieläpä nimen keran! Ja en ole ainut joka ihmettelee tällä palstalla tommosta ilmoitusta.....! Ja, jos jotain sulta kysellään ja uudellaan kuoleman syistä ym:sta, ni voit ystävällisesti sanoa asian olevan omaisten yksityistä tietoa eikä kuulu kenellekkään pätkän vertaa! Näin kunnioitetaan vainajia.

Äänestä

Mika istu linnassa samaan aikaan kun ite.Ihan ok kun oli clear

Äänestä

tehtiin kiljuu linnas muutaman kerranMika olit hyvä jätkä

Äänestä

Autan vanhempia niin paljon kun pystyn tässä tilanteessa.

Äänestä

*Hassisen Kone

Äänestä

Nyt kaikki ostamaan vanahoja äkehiä,tuurista multa,Jesús .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ninasisko kirjoitti:

Kiitos kaikille Mika Härkösen muistoa kunnioittaneille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu