Musikkia :)

18

311

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Magee päivä. Lähden kohta kävelemään hietsuun päin. :-)

      • kyöstinTÖKkellumista

        Jeps on ollut hyviä ulkoilupäiviä, matkan varrella voit ehkä hakea "Kyösti Kallion Kaupasta" kellumisvälineitä... TökkäysMan-kaupasta, eri Kyösti tämän Kakkosen Tokmannilta, jos huvittaa kellua.


    • Kappas! Kukas se siellä? Moi!

      Joo. Kiva on keli. Vähän pihahommia ja just grillasin possua.

      Ei tää palsta mikskään muutu. Sama meno jatkuu.

      • Moikkamoi :) Niinpä :) ei muutu näköjään :) mäkin pihahommissa aina välillä. Vapaapäivä tänään. Saa järjestellä tavaroita paikoille vihdoinkin. Muuttaminen on ihan peestä.

        Aivan upea on keli kyllä. Pitäis varmaan kerätä kamsut ja lähtee lähellä onvaan kansallispuistoon tassuttelemaan, jahka selviän tästä tavaravuoresta 😂


      • Mylmyri- kirjoitti:

        Moikkamoi :) Niinpä :) ei muutu näköjään :) mäkin pihahommissa aina välillä. Vapaapäivä tänään. Saa järjestellä tavaroita paikoille vihdoinkin. Muuttaminen on ihan peestä.

        Aivan upea on keli kyllä. Pitäis varmaan kerätä kamsut ja lähtee lähellä onvaan kansallispuistoon tassuttelemaan, jahka selviän tästä tavaravuoresta 😂

        No muuttaminen on aina hanurista, mutta toisaalta jos siinä tekee samalla hiukan isomman selvityksen tarpeellisista ja tarpeettomista tavaroista, saa sitten mukavamman ja väljemmän kodin.

        Mä tässä mietin, että taidan ottaa nokoset. Laitan luurin äänettömälle ja otan iki-ihanat sohvapäikkärit. Sit kahvia koneeseen ja takas pihamaalle. Muistelin, että sisko tais tulla tänään tai huomenna tännepäin..sen vois nakittaa kaveriks.


      • Mylmyri-
        Dissident kirjoitti:

        No muuttaminen on aina hanurista, mutta toisaalta jos siinä tekee samalla hiukan isomman selvityksen tarpeellisista ja tarpeettomista tavaroista, saa sitten mukavamman ja väljemmän kodin.

        Mä tässä mietin, että taidan ottaa nokoset. Laitan luurin äänettömälle ja otan iki-ihanat sohvapäikkärit. Sit kahvia koneeseen ja takas pihamaalle. Muistelin, että sisko tais tulla tänään tai huomenna tännepäin..sen vois nakittaa kaveriks.

        Totta se. Käsittämätöntä et mulla ees voi olla tämän verran tavaroita, kun koen etten ole hamstraaja enkä ostele juurikaan mitään perustarvikkeita ja ruokaa lukuun ottamatta :/ Mut kyl tää tästä...

        Otapa hyvät nokoset :) mukavaa keskiviikon jatkoa :)


    • aitoriitta

      Kiitos musiikista. Tiedätkö näin susta ensimmäistä kertaa unta. Siinä seurustelit Julia Robertsin kanssa😄. Olit siis hylännyt kaikki muut ja valinnut hänet. Olikohan se enneuni?

      • Minusta unta 😂 kaikkea sie näetki unessa :) toivottavasti ei iha painajaine ollut :) Ai oikee Julia Robertsin kanssa 😂 nätti nainen, muttei oikei mun makuun 😀


    • kelluntavälineet

      Menet johonkin kauppaan ja pyörit siellä aikasi, myyjä tulee kysymään jossain vaiheessa että: mitä tuotetta etsit, vastaus;

      Ostoskärryn kanssa ensin kurvailee, myyjälle voi vastata: "Haluan ostaa kelluntavälineitä."

      Myyjä olisi ihmeissään: Mitä? Kelluntavälineitä, mitä sellaiset ovat?

      Itse vastaa: No sellaisia minkä avulla voi kellua vedessä huviksi.

      • Ööö, sorry mä en tästä oikei mitään ymmärtänyt. Jonkinlaine hauska juttu tuon vissiin piti olla... mul on ihaolematon tuo rivien välistä lukemisen osaamine ja huumorintajukin sillei, ontuu 😂


    • kissankellot

      Joko on mukava mies löytynyt?

    • krokotiilikelluu

      Tuollaiset "kelluntavälineet" voivat olla hauskoja aikuistenkin leikkiä niiden kanssa, ei ainakaan uppoudu moottoriveneestä myrskylläkään syviin vesiin.

      Minä olen joskus pelännyt myrskyssä kun olen ajanut moottoriveneellä, että, on niin syvä tämä paikka ja ilman mitään liivejäkään olin: nyt jos putoan veneestä, niin..

      Kyllähän todella aikuisetkin leikkivät noilla tuollaisilla lapsille tarkoitetuilla kelluntavälineillä, onkin aika hauskaa... esimerkiksi joku ilmalla täytetty krokotiili tai hai jonka päällä voi huvikseen ratsastella.

    • buletto

      Otsikossa olisi kuulunut olla sana musiikkia :)

      Tyttömäinen hymiö tähän :)

      Olen yläpuolellanne pojat , olen sentään jossain jonkun yläpuolella :)

      • näinkinolisivoinutsanoa

        "Teillä luusereilla se vaan sama meno jatkuu, itse en enää sinkkupalstalla käy paitsi nyt tulin vilkasee :) :) :)"


      • hehhh
        näinkinolisivoinutsanoa kirjoitti:

        "Teillä luusereilla se vaan sama meno jatkuu, itse en enää sinkkupalstalla käy paitsi nyt tulin vilkasee :) :) :)"

        "Olet voittaja" :)


      • näinkinolisivoinutsanoa kirjoitti:

        "Teillä luusereilla se vaan sama meno jatkuu, itse en enää sinkkupalstalla käy paitsi nyt tulin vilkasee :) :) :)"

        Höh... nö emmä sitä niin tarkoittanut... mut toki jokainen tulkitsee kirjoitettua tekstiä omasta todellisuudesta käsin 😂


      • Totta tuo virhe otsikossa... sorry. En minä ole kenenkään yläpuolella... enkä koe siihen tarvettakaan...



    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      51
      5866
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4595
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4352
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4141
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      91
      3735
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      61
      3275
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2453
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2349
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2089
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1219
    Aihe