https://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/kommentti-sarjakuristajan-murhaepaily-paljastaa-valtion-epaonnistumisen-kyse-ei-ollut-siita-tapahtuuko-uusi-teko-vaan-koska-se-tapahtuu/6898596#gs.M=QbjH8
Demlalaiset tekevät uhreista syyllisiä ja syyllisistä uhreja, kuten kommunismi yleensäkin tekee.
Demlalaisia on mm. oikeusministeriössä ja eduskunnan apuelimissä..
Demlalaiset eivåt viihdy oikeustoiminnan yksityisektoreilla vaan ovat veroilla elätettyjä "virkamiehiä"...
Onkohan niillä joku pakkomielle tuhoamisesta ?
Demlalaiset tekevät uhreista syyllisiä ja syyllisistä uhreja, kuten kommunismi yleensäkin tekee.
Demlalaisia on mm. oikeusministeriössä ja eduskunnan apuelimissä..
Demlalaiset eivåt viihdy oikeustoiminnan yksityisektoreilla vaan ovat veroilla elätettyjä "virkamiehiä"...
Onkohan niillä joku pakkomielle tuhoamisesta ?
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kommunisti saa aikaan vain paskaa.
Yhdistyneessä Saksassa ei stasivirkamiehillä ollut mitään asiaa enää hallintoon Suomessa olisi pitänyt tehdä aivan samat puhdistukset
Paitsi Merkel, joka on itäsaksalainen stasilainen. ihmetyttääkö saksan nykytila enää?
Lakimiehet ovat yleensä kokkeleita joille raha on tärkeämpää kuin ihmisen koskemattomuus, terveys ja henki.
demlajuristit ovat tuhonneet hmisten terveyden ja kaikenlaisen hyvionvoinnin. Sehän on kommunistien yleinen tavoite, tuhota ihminen.
Historia todistaa.
Kokkelit on korkeintaan sosiaalikapitalisteja/kapitaalikommunisteja jotka ysityistävät voitot mutta sosialisoivat tappiot, kulut mm. palkkakulut sekä ympäristörikokset yhteiskunnalle, kansalle ja veronmaksajille.
Urpo toi juristeille Mogadishu-Teslat.
Mitä järkeä oli Bouananen puolustamisessa? Ettei muka terroristi!
Kyse on siitä että hallintorakenteisiin pesiytynyt DDR-koneisto haluaa edelleen jatkaa tuhoamista
Ovatko kuristetut sanoneet, etteivät halua tulla kuristamisen kohteeksi?
Piiritystaistelu siirtyy aina toisaalle.
ovat myös murhaajien maahan roudaus, mm. Turunn murhaajan maahan roudaus on osiltaan, suurelta osiltaan, demlalaisten masinoiman yhteiskunnallisen kehityksen syytä.
Demlalle kelpaa vain yhteiskunnallinen tuho ja demlalaisille verolla maksetut saatanan suuren palkat.
Todella ällöttävää paskasakkia...
jha eikö yksi kuuluisa demlalainen ollutkin yhden kommunistivaltion agentti Suomessa.
Todella ällöttävää ja saatanallista.
Tekeeköhän oikeuslaitos itsensä tarpeettomaksi.
Suuretkin ristiriidat kansalaisten on syytä ratkoa keskenään. Järjestelmän tuomarit kun ratkovat tyyliin teille linjaorganisaatio-meille rahat.
Demlalaisilla on ongelmia rehellisyyden kanssa.
Kieromieliset käyttää suurinta valtaa tässä maassa ja yrittää pakottaa suoramielisetkin siihen jotka jos on terve yleensä kieltäytyy. Twisted mind on paha mielisairaus,jota yleensä ei voi hoitaa kun asianosaiset pakkomielteisesti pitää kiinni kieroutumisistaan koska tietävät että menettävät manipulointi valtansa ja päätösvallan muihin ihmisiin verrattuna. Siksi Suomessakin narsismi ja sosiopatiaa esiintyy niin paljon mutta normaalit ihmiset alkaa tajuta mistä on kyse ja alkaa vastustamaan ilmiötä ja vaatimaan muutosta heiltä.
Twisted mind on lakimiehillä suuri ongelma.
Onhan Demlasta ollut hyötyä myös yksilötasolla, esim. Penttilä on saanut viettää vapaudessa useita vuosia. Tämä on tuonut selvää säästöä vankeinhoitolaitokselle, sillä jokainen ihminen eristettynä kiven sisään maksaa yhteiskunnalle satoja tuhansia euroja. Lisäksi tällöin hänen työpanoksensa on poissa yhteiskunnan taloudesta.
Haitallinen oli myös pitkään vaikuttanut koo-jii-långilainen (ruots.) ideologia jonka mukaan kaikki vika on yhteikunnassa ja yhteiskunnassa olevia on siis rangaistava
Taas näitä salaliittoteorioita!
Menkää töihin! Hankkikaa elämä!