Miksi persut vihaavat hurreja? Nytkin vinkuvat siitä että suomenruotsalainen toimittaja ansiokkaasti metsästi todisteet Laura Huhtasaarta vastaan (Pro Gradu plagiointi-tapaus)
Kuitenkin ilman hurreja olisimme Venäjän vallan alla (jota osa persuista ilmeisesti tavoitteleekin).
Nimittäin suomenruotsalaiset löivät punikit, erityisesti punikkikaupunki Tampere valloitettiin pohjanmaalta tulleiden suomenruotsalaisten voimin. Valkoiset olivat pääosin suomenruotsalaisia.
Koska valkoiset pelastivat Suomen kommunismilta tulisi persujen hyväksyä valkoisten äidinkieli eli ruotsi selväksi ja tarpeelliseksi osaksi maatamme.
Kuitenkin ilman hurreja olisimme Venäjän vallan alla (jota osa persuista ilmeisesti tavoitteleekin).
Nimittäin suomenruotsalaiset löivät punikit, erityisesti punikkikaupunki Tampere valloitettiin pohjanmaalta tulleiden suomenruotsalaisten voimin. Valkoiset olivat pääosin suomenruotsalaisia.
Koska valkoiset pelastivat Suomen kommunismilta tulisi persujen hyväksyä valkoisten äidinkieli eli ruotsi selväksi ja tarpeelliseksi osaksi maatamme.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Höpön löpön, valkoiset olivat kantasuomalaisia suomenkielisiä ja punikit olivat hurreja ja ryssiä. Lukekaa historiaa niin tiedätte. Katsokaa vaikka kummankin joukon ylintä johtajaa niin tiedätte kummat olivat suomalaisia.
Valkoisten puolen ylin johtaja oli ainakin ruotsinkielinen, ja hän sai suomenruotsalaiset suuremmassakin määrässä mukaansa punaisia vastaan. Silloin suomen- ja ruotsinkieliset todellakin pitivät yhtä punaista vaaraa vastaan. Sen sijaan nykypersut yrittävät vain heikentää tätä yhteenkuuluvuutta, mikä puolestaan tekee koko Suomen heikommaksi ja alttiimmaksi ulkopuolisten matujen kannalta.
Suomenruotsalaiset aloittivat etnisen puhdistuksen sisällissodan päätteeksi ja tavoitteena oli tappaa kaikki suomenkieliset. Britit pelastivat suomalaisuuden kun uhkasivat puuttua sotilaallisesti tilanteeseen mikäli kansanmurhaa ei lopeteta.
Suru toimittajat ovat kiinnostuneita tutkimaan suomenkielisten varsinkin persujen opinnäytteitä. Tapaus Öhmanista vaiettiin, koska kuului omaan piiriin. Kaikki tehdään valtion rahoilla, suomenkielisillä YLE veroilla.
Miksi hurrikunnat eivät ottaneet karjalan evakkoja vastaan, olivatko hurrit rasisteja ?
Ihan samasta syystä kun meidän ei pitäisi nytkään ottaa etelä-eurooppaan saapuneita pakolaisia. Jos turvapaikkaa haetaan niin eiköhän häme ja keski-suomi olleet ihan riittävän turvallisia paikkoja evakoille. Mutta ei evakot olivat elintasopakolaisia. Hauskana anekdoottina tästä, moni evakko kertoi että kartanot jäivät venäläisten haltuun ja tämähän ymmärrettiin niin että näillä evakoilla olisi hulppeat huvilat ja maata silmänkantamattomiin. Kartano kun ymmärrettiin hämeessä ja keski-suomessa hieman eri tavalla kuin karjalassa, missä kartano voi tarkoittaa vaikkapa 2 x 2 m2 piha-aluetta.
Suomen ruotsalaiset ja Ruotsista sodan lopussa saapuneet vapaaehtoiset kunnostautuivat lähinnä teloitusjoukoissa, joissa he toimivatkin sangen antaumuksella. Onhan se mukavampi räiskiä, kun "vihollinen", on aseeton, sidottu ja rätti silmien edessä. Ei niin hirveästi tarvitse enää peljätä.
Toinen punakaartin johtomiehistä, ja myöhemmin myös varsinainen johtaja, oli nimeltään Johan Kock. Kuulostaakos kuinka suomalaiselta nimeltä? Lisäks punakaartin johtoon, ja yleislakon alottajiin, kuuluvat herrat John Mannerstam ja Jean Boldt. Perisuomalaisia nimiä myöskin, vai mitä? Muita vuosisadan alun työläisvaikuttajia:
Castrén Ola
Lillnix J.E.
Lundelin Vendla
Sandelin Kaarlo
Stolt Hannes
Wistbacka Gustav
jo aikasemmin mainittujen lisäksi. Perin suomalaisen kuuloisia nimiä, vaiko mitä?
Ja sitten valkoisia johtohahmoja
Hjalmar Saari
Johannes From
Gösta Theslöf
Kai Donner
Carl Mannerheim
Martin Wetzer
Karl Berg
Karl Wikman
Hannes Ignatius
Holmberg
Rehausen
Hallberg
Lohman
Eli tasapeli? Koko kansalaissodassa olikin kyse pelkästään siitä et kumpi puoli bättre-folkkeja saa tapatettua enemmän meitä suomalaisia? :/
Ja tän nyt sit pitäs varmaan parantaa suomalaisten fiiliksiä sweduja kohtaan?
Ylen-hurrien ei kannattaisi vielä käyttää kaikkia paukkujaan tuohon Huhtasaaren mollaamiseen koska vaaleihin on vielä melkein vuosi.
Kyllä tuo opinnäytetyö pitää käsitellä nyt. Koska on tulossa yliopistojen kesäloma 3kk ja tällaiset tutkimukset vievät aikansa. Jos tämä oltaisiin tehty juuri vaalien alla niin Jyväskylän yliopisto olisi jälleen saattanut suojella Huhtasaarta ja siirtää selvityksen vaalien jälkeen.
Tosiasiassa tuossa tutkinnassa ei mene kauan, kun on Huhtasaaren gradu ja alkuperäisen tekijän gradu rinnan niin siitä sivu kerrallaan vertaamalla homma on hoidettu tarkastuksen osalta viikossa kun ei niitä sivuja ole kuin 60-70. Eli jos kymmenen sivua tarkastaa päivässä, vienee aikaa noin puoli tuntia per päivä. Niin 7 työpäivän aikana on plagiaatin laajuus ja laatu selvillä. Toki tässä on nyt tärkeämpänä tehtävänä korjata kevään tentit koska niissä on tarkastusaikaa vain kuukausi.
Tämän jälkeen asia pitää viedä eteenpäin eli päättää muutetaanko Lauran Pro Gradua, hylkääminen vai arvosanan alentaminen. Mikäli hylkääminen niin se täytyy tehdä painavin perustein, johon riittää tietysti Lauran valeopettajana toimiminen. Sitten asia käsitellään korkeimmassa hallinto-oikeudessa ja heidän päätöksen ovat täysin sattumanvaraisia mikä liittyy koulutusasioihin. Jos nyt oikeudesta tulee päätös että Pro Gradun saa hylätä ja tutkinnon mitätöidä, niin sitten seuraa opettajan viran purku. Kaikki tämä tulee joka tapauksessa viemään reippaasti aikaa yli vaalien. Arvioisin noin 2 vuoden prosessia.
Oma kykenemättömyyden aiheuttama viha täytyy kohdistaa vähemmistöön ja näin korjata heikkoa itsetuntoa. Saadaan kunnon vaino ja hulina aikaiseksi & saa kerrankin päteä. Ei sillä että oma elämä siitä mitenkään paranisi.
Tyypillistä käyttäytymismallia persuille, uskovaisille ja natseille.
persut=uskovaiset=natsit.
Olet siis sitä mieltä, et ihan vaan persujen oma kykenemättömyys ja viha aiheuttaa kaikki Suomessa maahanmuuttajien aiheuttamat haittailmiöt? :/
Vai niin! Aivan mahtavaa loogisuutta, kieltämättä! :) Voisitko vähän avata mullekin et kuin toi skulaa, kun ei mulle tyhmälle ihan aukee toi logiikka to takana?
Punavihreet,, Suomen petturit,,,,
Etkö ymmärrä, hurri vaatii että suomalaisen pitää opiskella ruotsinkieltä, jos joskus sattuu että hoono soomi suomenruotsalainen sattuu kohdalle joka sopertaa kolmella kielellä jotain josta kukaan enää ota mitään tolkkua.