Olen huomannut, että jos huomaan ihmisen tumpeloksi käytännön asioissa. On hän suvakki yleensä. En tiedä yhtään suvakkia joka pystyy esim itselleen talon rakentamaan hartiavoimin, tai tulisi pärjäämään "omillaan" luonnossa.
Suakit tumpeloita käytännön asioissa.
kjvbg
34333
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Aikamoinen tumpelo olet itse oikeinkirjoituksessa, tokko on tullut päättötodistusta koulusta saatua. 😂
Aikamoinen tumpelo olet itsekin oikeinkirjoituksessa, tokkopa on tullut saatua edes päättötodistusta koulusta*
Suakit.... Ruahahhahhahaaaa...
Suvalkit asuvat Puolassa.
Miten voi olla itse niin tumpelo että kirjoittaa "suakit" silloin kun haluaa kirjoittaa tumpeloista? Hahhahhaa...
Onko aloittaja vajalki?
Tahallaan tehty kirotusvihre, johon suvakit erehtyivät puuttumaan, kuten oli tarkoituskin. Tästä sen näkee, miten helppo niitä on ohjailla, varsinkin jos ohjailu tapahtuu koulutus-nimisenä.
Älä yritä TUMPELO!
Ei mee läpi - mokasit!!!!
Menipä vituiks mun aloitus. Paljastin itseni tumpeloksi. Sorry, nyt hävettää..
Ties vaikka olisit suakki.
Kyl sie suakki olla ;D
Ei kaikista persuistakaan tule torilla huutelevia ydinfyysikoita, vaikka ÄO olisi 145 ja sormet näppäilevät nopeammin kuin ajatus.
Harvinaisen typerä tämä rajakkivajakki joka tämän tumpelon viestiavauksen kyhäsi.
Eipä näytä pärjäävän "omillaan" itse.
Suakit myös yleensä takertuu kirjoitus virheisiin, kun eivät pysty itse asiaa kommentoimaan.
Niinpä! mitäs suvakit tähän? Kjäh Kjäh Kjäh.
Kyllähän sun tumpelo-asiaan kommentointiin, etkö huomaa?
Tumpelot näyttävät aina tyhmyytensä, aivan kuten itse teit. Syytä vaan itseäsi tumpeloimisestasi.
VajalkiRajalkin huima tumpelo-aloitus.
Johtuu siitä kun ovat niin yksinkertaisia, ts. tyhmiä.
Todella yksinkertaista on kun rajakki ei osaa kirjoittaa edes äidinkieltään. Kertoo äärettömän alhaisesta äo-tasosta, ts. tyhmästä.
Hmmm. Tumpelo käytännön asioissa - ei osaa oikeinkirjoitusta - ok, samaa mieltä.
Karma iski, kun sun hiukan enemmän oikein kirjoitettuun aloitukseesi ei sitten olekaan tullut yhtään kommentointia.
Suakin varmaan harmittaa. Meitä muita ei :D
Ei mitään tarvitse osatakkaan, kun asuu kerrostalossa ja istuu läppärin ääressä. Välillä syö valmis pizzaa ja juo kokista. Tuet osataan kyllä hakea ja anoa.
Yksi käytännön tärkeämpiä asioita on osata kirjoittaa, se on tärkeämpi jopa kuin talonrakennus. Aikamoinen rajakkivajakin päivän pohjanoteeraus tämä aloitus.
Kyllä sen talon voi rakentaa ajan kanssa kuka tumpelo tahansa; tässä tapauksessa vaan tuo yhden kirjaimen puuttuminen vastaa talonrakennuksessa sitä, että siellä aloittajan tumpelotalossa puuttuisivat ovet tai ikkunat.
Paskat, typot eivät ole merkki kirjoitustaidon puutteesta. Typerä vertaus suvakkimädättäjältä.
Kulunut näppäimistö tuppaa monesti jättämään kirjaimia välistä pois. Normaalit ihmiset silti ymmärtävät tekstin sisällön, mutta vähemmän älykkäällä voi alkaa hihna luistamaan "uuden sanan" vuoksi.
Seli seli.
Sulla on täysi mahdollisuus tarkistaa tekstisi ennen sen lähettämistä, vaikka tietysti on hirveä tarve todistaa kaikille, että osaat kirjoittaa nopeasti.
Normaali anokirjoittaja tekee tämän kirjoitusruudun ensiksi, sitten keksii nimimerkin ja sitten tekee ReCaptchan. Runsaasti aikaa itse kirjoituksenkin jälkeen tarkistaa, onko tässä kirjoitusruudussa pilkut ja pisteet oikein.
Vinkkinä vaan, tämäkin teksti sisälsi paljon kirjoitusvirheitä ennen korjauksia.
Sen verran vähemmän älykäskin aloittaja katsoo ettei itse tee kirjoitusvirheitä syyttäessään muita tumpeloiksi käytännön asioissa. Muuten pilkka käy omaan nilkkaan - ja ihan oikeutetusti.
RajakkiVajakit ne osaavat aina itse näyttää vähä-älyisyytensä! Tämä aloitus on taas siitä yksi hyvä esimerkki. Halutaan haukkua muita, todistetaan itse olevansa se mitä toisia haukkuu.
Tänä on keskutelufourumi, ei tänme tula kirja kirjoitamaan, jote tuo kirjoitusviheisiin puutuminen kerto vain sihtä, etei hänelä ole mitän sanotavaa itse asian.
Ylläoleva teksti sulattanee tyhmemmiltä aivot..
Joo, tuli hillitön talonrakennusvimma :D
Tai ainakin menen tästä vetelemään hirsiä.
Eiköhän se olisi kuitenkin älykästä ettei itse paljastaisi olevan juuri se mistä syyttää toisia. Jos niin tekee, täytyy kestää samanlainen kritiikki myös itseään kohtaan.
Tyypillistä suvakismia koko ketju täynnä, kun puhutaan pelkistä lillukanvarsista eikä ollenkaan itse lillukoista! :) ... jatkakaa toki erinomaista itsenne nolaamista.
Rajakkiöyhöillä yleinen harhakuvitelma, että olisivat jotenkin parempia ihmisiä ja osaavampia kuin muut, tulee samassa aloituksessa paitsi hyvin esille, niin myös omatoimisesti alas ammutuksi jo otsikossa.
Ei mikään ihme, että Suomessa on niin paljon hometalo-pommeja, kun nämä kaikkitietävät "minä kyllä tiedän ja osaan" -öyhöt niitä nikkaroivat.
Olen huomannut, että jos huomaan ihmisen tumpeloksi käytännön työnvälttelijäksi ja sosiaalipummiksi. On hän Rajakki yleensä. En tiedä yhtään suvakkia joka pystyyedellämainittuun.