Janitskin Ei Ole Murhannut Ketään.......

kuten Penttilä, joka on saanut olla vapaalla jo vuosia.
.
Oikeuslaitos haluaa Murhata Janitskin mutta pitää sarjakuristajan tekoja vähäisenä.
472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Raiskaajat saa raiskata, puukkomatu ei tunnu sopivan terroristiksi, vanhuksen kirkkosurmaaja esiintyy musiikkivideon emme pelkää taustalla. Otamäen kaulankatkaisu salataan ym.
.
Mutta Yksi On SuurRikollinen, Janiskin joka pitää toimillaan kiinni sananvapaudesta.
.
Näin toimii naurettava Suomen oikeuslaitos.

Äänestä
  • Niin ja kriitiikin esittäjiltä on oikeuslaitos pyrkinyt kaikin voimin viemään vapauden olla eri mieltä.

    Äänestä

Joo joo.

Eihän teitä sekään huolettanut yhtään, että tunnettu uusnatsisarjapotkija oli vapaalla jalalla melkein vuoden ennen tuomiota??? Jotain suvakkia saattoi sekin huolettaa, muttei teitä.

Äänestä
  • Ei uusnatseja ole muita kuin suvakit.

    Tuomio mainitsemallesi oli näytösluonteinen teosta, jossa kukaan ei kuollut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MurhausLaitos kirjoitti:

kuten Penttilä, joka on saanut olla vapaalla jo vuosia.
.
Oikeuslaitos haluaa Murhata Janitskin mutta pitää sarjakuristajan tekoja vähäisenä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu