Äiti ei ostanut uutta pipoa

Kasvaessani kypsäksi aikuiseksi, myös pääni on kasvanut. Pieneksi jäänyt pipo kiristää, eikä sitä saa edes pois kasvaneesta päästäni.

Ryppyrusinani taas on väljistynyt ja pieru karkaileekin milloin missäkin, joskus vellin kera.
3131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Salkkareita kattoessa mua alkaa aina pierettää. Salkkareita kattelenkin nykyään perse paljaana ja pidän ämpärin aina vieressä.
Pieren siihen ämpäriin ja paikat pysyy siistimpinä.

Äänestä

Kuinka lujaa sulta tulee pierua?

Äänestä
  • Tosi lujaa!
    Hyvä että ämpäri kestää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alkup_Syvä_Huokaus kirjoitti:

Kasvaessani kypsäksi aikuiseksi, myös pääni on kasvanut. Pieneksi jäänyt pipo kiristää, eikä sitä saa edes pois kasvaneesta päästäni.

Ryppyrusinani taas on väljistynyt ja pieru karkaileekin milloin missäkin, joskus vellin kera.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu