Vihollinen tulee

Idästä sen suomen historiakin todistaa
18251
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Juu. Tällä kertaa vaan Lähi-Idästä, ja Itä-Afrikasta. :/

Äänestä

Lähi-idästä?

Äänestä

Tuleehan se, kun tarpeeksi nokitellaan.

Äänestä

Eikö pidä kirjoittaa "tuli" jos se historiaa on?

Äänestä

Ilmeisesti aloittaja ei ole ihan varma mistäpäin se tulee. Muutenhan olisi turha kommentti.

Äänestä

Ja nykyinen venäjä on se maa josta vihollinen on tullut ja vihollinen on tuleva orjuuttamaan ja tappamaan suomen kansan ja ryöstämään heidän maansa

Äänestä
  • Mokuaate taitaa tosiaan olla neuvostoliitosta peräisin.

    Äänestä

Ei ole koskaan mitään vihollista tänne idästä tullut. Aivan neuvostovastaista tuollainen kirjoittelu.

Äänestä
  • Laukaukset vai mitä se Neuvostoliitto teki?

    Venäläinen on ihmispeto mitä sitä kiertelemään?

    Äänestä

  • oletko menneisyyteen jämähtänyt fossiili.. venäläinen ampunut suomalaisen , joskus sata vuotta sitten.. matuihin verrattuna , jotka puukkojensa kanssa heiluu vähänväliä..

    Äänestä

  • Sodassa olivat neukut napanneet vartiomiehen ja vieneet mennessään, löytyi kumminkin kun menivät katselemaan metsään niin olivat neuvostoliittolaiset sotilaat leikanneet vartiomiehen munat irti ja tunkeneet ne vartiomiehen suuhun vartiomies oli sidottu puuhun hirttämällä

    Uskallanko ohittaa venäjän kilvissä olevan auton ettei se vain suistu vauhdissa ojaan/kallioon kun sen kuski näkee minun totiset kasvoni

    Äänestä

  • entäs saksalaisen ettei joku ss mengele ota rekisteri numeroa ylös ja passita auswitziin..

    Äänestä

Usa näyttää hilanneen itärajansa tähän meijän(entisen) ja Venäjän rajan kohille, eli kumpaan sieltä idästä oikeen tullaan?

Äänestä

usa sai sotaisalla hyökkäyksellään aikaan pakolais aallon irakista , myös suomeen , ,joten totta . uhka tulee idästä. tosin usan tekemänä.

Äänestä

Idästä ei tule Suomeen kohta muita kuin ne kuuluisat "uppoavan laivan rotat".

Äänestä

Riippuu vähän millaista kansan vihollista tarkkoitat.
Eiköhän keskusta puolue js kokoomus ole tällä hetkillä kansan pahin vihollinen.
Elääkkin pistäisi sipilä n leikaus suomessa

Äänestä

Suvakkihuora jakaa banaaneja laittomasti maassa viipyileville ja Britanniaan pyrkiville karvaperskultamunille Ranskassa:
https://is.mediadelivery.fi/img/978/0f30ea3b2f854cd59fa059717c593e08.jpg

Juuri kun Ranskassa ollaan taas päästy nauttimaan machette-matuilusta niin median pääaiheina ovat tällaiset seikat:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005678730.html
"Hyvin on maalattu kuva että poliisit on pahoja. Melko varmasti Pakolaiset tekevät paljon häiriötä ja uhkaa alueella."

Äänestä
  • No jopas joo!?
    "Viidakkoslummi oli ihmisoikeusrikkomus..."
    Jaa oli? Ja kenenkähän? Koska mun muistaakseni matut iha ite perusti sen laittoman pakolaisleirinsä sinne Calaisiin, joten väittääks toi ajatusten tonava et matut teki ihan itse ihmisoikeusrikkomuksen itseään vastaan? :)

    Ja tokihan se Ranskassa väkivaltaset poliisit on maailman suurin ongelma, väkivaltaset puukkomatut taas on ihan vaan kivan pirteä piristysruiske Ranskan kulttuurielämälle? :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Aina kirjoitti:

Idästä sen suomen historiakin todistaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu