Koko kaupunki revitään maan tasalle, kiveäkään ei jää kiven päälle kun viholliset saartavat kaupungin jokapuolelta. näin Jeesuksen ennustus toteutuu ja turmion iljetys asetetaan pyhimpään paikkaan.
Israel ja Siionistit tulevat repimaan Jerusalemin
ProfeettaKuume
7234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikös juuri juutalaist ja sionjåistit ole rakantaneet kukoistavan Israelin valtion kaikkien arabitunkioiden keskelle?
Jerusalem on Israelin jakamaton pääkaupunki. Piste.
🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱
Israel uutiset klo 21
http://www.tv7.fi/netti-tv/
Jihadistit voisivat aivan hyvin julistaa Suomen tilalle sen palestiinalaivaltionsa seka Helsingin palestiinalaisvaltionsa paakaupungiksi, kunhan ensiksi ovat pystyttaneet suurmoskeijansa ja tehneet NoGo alueensa ympari Helsinkia. Haditheissa kerrotaan Mohammad harpaneen kolmella loikalla Mekasta kauimmaiseen moskeijaan ja kiipesi pavun vartta pitkin Allahin tyko opettamaan sille islamin aakkoset. Jos joku tata epaillee, niin silta kaula poikki tylsalla veitsella.
Se oli Toisesta Temppelista, jota Herodes kaunisti ja rakensi jota Jeesuksen profetia koski, Kenraali Titus, myohemmin keisari, toteutti ko. profetian juutalaissotien aikana ja Jerusalem sai toisen nimen Aelia Capitolina. Juutalaisilla ei ollu mitaan asiaa Jerusalemiin. Jihadistit nimitti Jerusalemin al-Quds, mutta ei se siita muuksi muuttunut, Jerusalem on ja pysyy Israelin jakamattomana kaupunkina, Israelin Jumala pitaa siita huolen kaikkien kansojen nahden.
Ilmeisesti se Kolmas Temppeli rakennetaan keskella ahtaita aikoja valmiiksi Antikristusta varten, johon han menee kaikkein pyhimpaan ja julistaa olevansa Jumala kolmen ja puolen vuoden kuluttua, siita kun Israel on tehnyt liiton Kuoleman ja Tuonelan kanssa eli Antikristuksen kanssa.
Valittomasti Antikristuksen Jumalaksi julistautumisen yhteydessa Israel akkaa petoksen ja siita alkaa Antikristuksen kolmen ja puolen vuoden viimeinen hallinto aika ja maailman laajuiset juutalaisvainot kristittyjen ohella.
Sellaista tuhoa ei ole koskaan aikaisemmin ollu, lukuunottamatta Noan Tulva. Koko tama planeetta on vaarassa tuhoutua perusteellisesti ydinaseitten kaytossa, jos kuningasten Kuningas ja herrain Herra Jeesus Kristus ei tulisi ja pelastaisi ihmiskuntaa ja tata planeettaa Saatanan raivolta.
Kaikkien kansojen armeijat kokoontuvat Armageddonille ja viimeinen Antikristuksen komentamat armeijat kayvat Jeesusta Kristusta ja Hanen sotajoukkoja vastaan, Antikristus ja Vaara Profeetta otetaan kiinni ja he syoksyvat elavalta Tulijarveen, he ovat sen ensimmaiset asukkaat, kaikki muut jotka ovat ottaneet Pedon merkin kasiinsa tai otsaansa surmataan Jeesuksen Kristuksen sotajoukon miekan kautta.
Eras enkeli, jolla on suuret kahleet ja Syvyyden avain han ottaa Saatanan kiinni ja panee kahleisiin, heittaa hanet Syvyyteen ja lukitsee Syvyyden, niin etta Saatana on ja pysyy poissa tuhoamasta tuhannen vuotta.
Sen jalkeen Jeesus Kristus perustaa Tuhat vuotisen Rauhan Valtakunnan ja hallitsee maailmaa Jerusalemissa. Sen jalkeen kun Tuhat Vuotinen Rauhan Valtakunta paattyy, Saatana paastetaan irti, valittomasti han kiiruhtaa kaikkien kansojen kuningasten tyko ja villitsee kansat Gog ja Magog sotaan Jerusalemia vastaan ja ne nousevat avaruuteen piirittamaan ja tuhoamaan sen, mutta Jumalan tuli polttaa heidat.
Sen jalkeen on Tuomion ylosnousemus, jossa jumalattomat nousevat kuolleista ja saavat tasmalleen sen ruumiin josta he lahtivat kerran, kaikkine tauteineen, vammoineen.
Pyhän Johanneksen Ilmestys 20 luku.
10. Ja Perkele, joka heitä wietteli, heitettiin tuliseen ja tulikiwiseen järween, jossa sekä peto ja wäärä propheta oli; ja ne pitää waiwattaman päiwää ja yötä ijankaikkisesta ijankaikkiseen.
11. Ja minä näin suuren walkian istuimen ja sen päällä istuwan, jonka kaswoin edestä maa ja taiws pakeni; ja ei heille löydetty siaa.
12. Ja minä näin kuolleet, sekä pienet etta suuret, seisowan Jumalan kasvoin edessä, ja kirjat awattiin, ja toinen kirja awattiin, joka on elämän, ja kuolleet tuomittiin niistä, mitkä kirjoissa kirjoitetut oliwat, töittensä jälkeen.
13. Ja meri antoi ne kuolleet, jotka hänessä oliwat, ja kuolema ja helwetti antoi ne kuolleet, jotka heissä oliwat; ja ne tuomittiin jokainen töittensä jälkeen.
14. Ja kuolema ja helwetti heitettiin tuliseen järween. Tämä on toinen kuolema.
15. Ja joka ei löydetty elämän kirjassa kirjoitetuksi, se heitettiin tuliseen järween.
Ei Israel ja siionistit tule koskaan repimaan omaa paakaupunkiaan Jerusalemia palasiksi, mutta YK ja islamistit tulevat yrittamaan sita, mutta sensijaan repivat omaa kansaansa ja maataan palasiksi.