Myöskin Tampere, Espoon, Helsingin, Vantaan ja Kauniaisten lisäksi haluaa lopettaa veronmaksajalle kalliin ja käyttäjää hankaloittavan kepupoliittisen maakunnat edellä ajetun Soten.
https://www.aamulehti.fi/uutiset/sote-kapina-tampereella-osa-valtuutetuista-yrittaa-kaataa-maakunta-ja-sote-uudistuksen-kaytossa-ennenkuulumaton-keino-200943247/
https://www.aamulehti.fi/uutiset/sote-kapina-tampereella-osa-valtuutetuista-yrittaa-kaataa-maakunta-ja-sote-uudistuksen-kaytossa-ennenkuulumaton-keino-200943247/
Vastaukset 10
Vanhimmat
Joo alkaa olla jo aika yksinäistä sakkia noi kansanedustuslaitoksen poliitikot, ku koht kaikki kunnallispoliitikotkin rupee olemaan jo niityen päätöksiä vastaan!? :/ Kansahan toisaalta on ollu niitten päätöksiä vastaan jo kauan, mutta koska Suomi on *köh* demokratia, niin noihan nyt paskat nakkaa mitä kansa on mieltä. Mut jokohan se alkais nakkaututta,aan sentään kun kunnallispoliitikotkin alkaa olemaan? Varsinki kun useemmassakin kunnassa on sentään saman puolueen porukka vallankahvassa mitä hallituksestakin löytyy. Ihan sekasin koko maan politiikka? :/
Kepulaiset jäävät ilman rahakkaita virkojaan ja kokoomuslaiset sote-miljardejaan.
Toivotaan ainakin jotta se menisi noin!
Late Lapista. SSSS Ry!
tämä on niin hintava suuri muutos joka tulee nykyistä kalliimmaksi ja palvelu huononee.
kepu on heittänyt suurenverkon veteen käykö faxi on maakuntauudistus josta ei veronmaksajat tiedä yhtään mitään ja pitäis jotain vaaleissa äänestää sika säkissä perastä kuuluu.
joku rahastaa jatkuvasti tietokone tiedostojen muokkauksessa valmista ei näy
mikä on sen hinta.
ketä tässä hoidetaan HERROILLE HYVÄÄVIRKAA TUSKIN POTILASTA NIISTÄ ON VAIN RIESAA.
KARSIKAA NYKYMENOSTA MENOJA NIITÄ LÖYTYY.
yksityis suoja maksaa kaikki ajaa yksiytyis taksilla keskussairaalaan.
riittäis kun aamulla veis illalla tois paluukyyti
KIIRELLINEN AMBULANSSIKYYTI ON OLTAVA KÄYTÖSSÄ
sote on sotkua
Maakuntauudistus on täysin turha ja vahingollinen. Suunnitteilla olevista maakunnista ei tulisi demokraattisia välitason hallintoja, koska ne olisivat kokonaan riippuvaisia valtion rahoituksesta. Yksi ainoa maakuntamalli ei myöskään kerta kaikkiaan sovi kaikille alueille, joiden väestöpohjat vaihtelevat noin 70 000 asukkaasta aina Uudenmaan 1,7 miljoonaan. Maakunauudistuksen toteuttamatta jättämisestä huolimatta on palveluissa suosittava kuitenkin kilpailua, koska vain sillä tavalla järjestelmä on tehokas ja saatavuus varmistuu asiakkaalle.
Kepua johtaa rikollinen lestismafia. Se sakki on aika tuhota! Sipilä ei ole pekästään huono, vaan täysin kelvoton ihminen hoitamaan maamme asioita. Sipilä on luonteeltaan roisto.
Julistetaan yleiseksi vapaa- ja liputuspäiväksi valtakunnassa se päivä kun tuo sotehimmeli saadaan estettyä.
Vaikka Yleislakko pystyyn että saadaan huijari - valehtelija - tyranni Sipilä,KepuKonna, helvettiin. Tai ainakin valtakunnanoikeuteen.
Lestainen Sipilä on täysi idiootti tai lahjottu ahne paskiainen.
Sipilä näyttää olevan vain ulkomaisten veroparatiisifirmojen ja muutamien ääriporvareiden ja muutamien ääriveronkiertäjien ja muutamien röyhkeiden ääririkollisten asialla.
Uskomaton huijari tuo saaatanan Sipilä, Kepu?
Sipilä tuhoaa Kepun.
Sipilä tuhoaa koko Suomen, Sipilä ajaa tahallaan Suomea EUrosvoliiton armoille.
jopa alka totuus tulla esiin sairaaloiden tulee maksaa vuokraa 2miljardia varmmaa vuodessa.