Bruhhahhahhhahahahaha!! Voe tolliskoa!

4102
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mohamedin tapauksessa syyte koskee kuitenkin rahanpesun törkeää tekomuotoa, jolloin rikoksella saatu omaisuus on joko ollut erittäin arvokas tai rikos on tehty erityisen suunnitelmallisesti ja rahanpesu on myös kokonaisuutena arvostellen törkeä. Tällöin seuraamuksena on vähintään neljän kuukauden ja enintään kuuden vuoden vankeusrangaistus.

1Äänestä

Ai, nytkö tätä vasta käsitellään?

Tapahtunut jo vuosi, pari sitten.

Kiinnostuksella kuuntelemme, mikä on tuomio vai "painetaanko villaisella"?

1Äänestä

Etelän ihmeitten normikusetusta.

1Äänestä

Hitaat on herrojen "kiireet".
Odotetaan, josko kansa unohtais palkitun rikokset.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyrpäkaarlo kirjoitti:

https://www.suomenuutiset.fi/vuoden-pakolaisnainen-sai-syytteen-torkeasta-rahanpesusta-huijasi-kymmenia-tuhansia-euroja-kelalta/

Mahtaa vituttaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu