Häviö Sveitsille tänään onnahdelleen pelaamisen tuloksena antaa aiheen varmuuden vuoksi kysäistä, jotta varmaankin leijonakiekkoilijamme menivät viime yöksi unten maille selvin päin... Varmaan menivät... Eihän muuta pidä edes erehtyä kuvittelemaan. Aikoinaan Kurt Lindström varmisti ennen ratkaisevia otteluita edellispäivänä tilanteen pakkaamalla joukkueen bussiin ja viemällä koko porukan syrjään pahan maailman viettelyksistä. Sotshin kisojen semifinaalihäviössä Ruotsille Suomen maalivahti poti erikoista yhden päivän kestänyttä pelikyvyttömyyttä. Mistä lienee johtunut? Sitten pronssiottelussa hän taas oli täydessä tikissä ja pelasi kunniallisen maalivahtipelin.
Varmaankin oli korkki kiinni...?
NestoriWaari
1
139
Vastaukset
- Punakuono56
Nestori on ajastaan jäljessä; ei nykynuoret käytä alkoholia. Se nyt vaan ihan out. Tietysti jotkut dokaa, mutta he on Tampereelta.
Eiköhän se ollut viimeiset tenukeppien MM- kisat nämä 2011. Ja onhan sieltä valmennusportaastakin ne pahimmat juopot jo ajettu. Se on yksi Laten perintö, että dokaaminen ei sovi jellonalle. Kyllähän noita on saanut hävetä. Ja sitä pitää edelleen ihmetellä Suomessa kun näkee turvonneet äijiä oluet käsissä. Jos mahan ympärys on yli metrin, niin se iljettävää.
Samaten ei se ole lajille ollenkaan hyväksi tuo ns. fanien viinasekoilu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1788531KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4557737Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763910Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521643794Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään722972Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211901