MINÄ KANNATAN YHTEISSAUNAA VARUSKUNNISSA !

Äsken kun heräsin ja luin uutisen, tuli järkyttynyt olo. Kun miettii sitä, millaisia tasa-arvotekoja naisten asepalveluksen suhteen on tehty ja koetetaan tehdä. Esimerkiksi sekatupakokeilua on pidetty isona juttuna sen suhteen, että tasa-arvossa ja yhdenvertaisuudessa mentäisiin eteenpäin. Ja sitten putoaa tuollainen pommi, että lähdetään aivan toiseen suuntaan.
16287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Maan puolustamien on jopa niin " JULMAAKIN", ETTEI SIINÄ OLE TILAA KUKAHATTU TÄDEILLE.
Ala jossa ei kukkahatut saa politkoida tasa-arvoaan. Jos kriisi tulisi, jokaiselle kyllä jotain sitten löytyy isänmaan palvelukseen, ilman asepalvelustakin. Kun sotilaat koulutetaan aseitten kanssa toimimaan, siinä ei saa tinkiä. Jokainen voi kuvitella jos naispataljoona olisi, sen taistelu osaaminen. Kaikki ei voi Kapin lailla mennä toimistoon piiloon. Varuskunnan kirjastossakin rajoitettu määrä työntekijöitä.

Armeijassa tehdään, ei seurata toisten tekemisiä. Turhaa sieltä toimiston ikkunasta kovin paljoa seuraamassa tekijöitä.

Naisiakin voi periaatteessa olla armeijassa, muttei nyt kuitenkaan taistelu tehtävissä. Kun ollaan fyysisten asioiden kanssa tekemisissä se on miesten hommia.

Äänestä
  • Homot hakeutuvat kapiaisiksi armeijaan ja ylenevät yleensä majuriksi asti!

    Äänestä

  • tutkittutieto kirjoitti:

    Homot hakeutuvat kapiaisiksi armeijaan ja ylenevät yleensä majuriksi asti!

    Aika mukavasti kävi, kun lesbo ylensi homon yliluutnantiksi.
    Elikkäs, Tarja ylensi Penan v 2004.

    Äänestä

  • Harvinaien.tappaus kirjoitti:

    Aika mukavasti kävi, kun lesbo ylensi homon yliluutnantiksi.
    Elikkäs, Tarja ylensi Penan v 2004.

    Tämä on maailma ennätys, vaimo ylensi miehensä sotilasarvossa.

    Äänestä

  • Lepo vaan herra Majuri!

    Äänestä

  • rivimies-evp kirjoitti:

    Lepo vaan herra Majuri!

    Päivälepo vai jokin muu lepo ?

    Äänestä

  • Eikö herra Majuri tiedä mikä lepo on! AASENTO Taakse poistu!

    Äänestä

  • Vain.punikki.kykeni kirjoitti:

    Tämä on maailma ennätys, vaimo ylensi miehensä sotilasarvossa.

    Palstapölhö pisti tuostakin paremmaksi, kun veisteli puukokardin ja itse ylensi itsensä.

    Äänestä

  • Olen katkera Tarjalle kun ylennys jäi saamatta byäääääbyääää!

    Äänestä

Mikäs kumma tuo yhteissauna on keskieuroopassa unkarissa itävallassa inaki mieht ja aniset saunoi ilman varusteita samassa saunassa eikä mitään onglmia muilla kuin ujoilla suomalaisilla

Äänestä
  • miehet ja naiset, mutta parikymppiset, menee helposti jäykäksi touhuksi..

    Äänestä

Ajatteleppa pikku kullisia,saisivat hävetä silmät päästään,ja tulisivat kiusatuiksi
tyttöjen silmissä.

Äänestä
  • Tykkään pikkusista!

    Äänestä

  • eevasisko kirjoitti:

    Tykkään pikkusista!

    Homo tykkää pikkusista.
    Uskon sinua.

    Äänestä

Yhteistuvissa voi jannut purkaa paineet iltaisin. Ei enää runkkauksia!

Äänestä
  • Ja käden lippaanveto vaihtuisi pikkurillin heilutteluun? Siinä tytöt jäisivät pian saunatuvan puolelle, kun majuri pyytäisi vänskää pesemään selkää. Hups, saippua tipahti..... :D

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


JÄYKÄKSIMENEE kirjoitti:

Äsken kun heräsin ja luin uutisen, tuli järkyttynyt olo. Kun miettii sitä, millaisia tasa-arvotekoja naisten asepalveluksen suhteen on tehty ja koetetaan tehdä. Esimerkiksi sekatupakokeilua on pidetty isona juttuna sen suhteen, että tasa-arvossa ja yhdenvertaisuudessa mentäisiin eteenpäin. Ja sitten putoaa tuollainen pommi, että lähdetään aivan toiseen suuntaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu