Jääkiekossa vaaditaan täsmällisyyttä ja kurinalaisuutta, ja sitä on Saksalaisilla! Heillä on sellainen sanakin kuin Pünklichkeit ja se on = täsmällisyys.
Tällä perusteella arvioin, että hopeamitalit voittaa DDR ja pronssisijalle tulee Saksan Liittotasavalta (Länsi-Saksa).
Mutta aina on sijaa yllätyksille ja näissä kisoissa on yllättäjän roolissa Puola. Krakovan arkkipiispan kannustamana Puola voittaa Kultamitskut.
Onnittelut sinne Krakovaan!
MITALIVEIKKAUS!
yllätysvoitto
1
224
Vastaukset
- voitto.pohjois-koreaan
Tämä on varteenotettava mahdollisuus, juuri noin voi käydä. Mutta jos kurinalaisuus ja käskyjen noudattaminen ratkaisee ottelut, silloin on Pohjois-Korea vahvoilla!
Veikkaan, että loppuottelu Pohjois-Korean ja Puolan välillä on alkuvaiheessa hyvin tasaväkinen, mutta kun Krakovan arkkipiispa käskee opetuslapsiansa kesken kolmannen erän polvirukoukseen, Pohjois-Korea tekee ratkaisevat maalit ja voittaa matsin 11-9.
Onnittelut siis sinne Pohjois-Koreaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562677
- 1991947
- 711696
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91411- 741078
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191944- 67911