Rasvatohtori voi hyvin.

Empä tiennytkään että tämä mies on vielä hengissä, kohta 10 v sitten jossain ohjelmassa, oliko MOT, hän paisteli aamiaistaan joka oli voita, munia ja pekonia. Ja hänen rasvaista ruokavaliotaan kauhisteltiin tuolloin. Mies sen kun porskuttaa edelleen, hoikka mies, täyttää seuraavaksi 85 v.
https://www.youtube.com/watch?v=H2eMZsBKLwI
9165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No pysyyhä sitä ihminen terveenä ku syö hyvin! :P Meinaaks sä muka et nää kutka ei uskalla syyä enää ku jotai riisikakkuja ku spookii jokasta safkaa ku lehtien palstoilla solkenaa mollataa tulee näkee ees eläkeikää!?

Äänestä

Sillä on hyvät keenit.

Äänestä

Tri. Matti Tolonen totesi jo kauan sitten, että verisuonten kalkkeutuminen johtuu härskiintyneestä kolesterolista, ja siksi antioksidantit ovat tärkeitä.
Ei voirasva niitä suonia kalkkeuta.

Äänestä

Mitä on härskiintynyt kolesteroli?
Uffe Ranskov on vielä kova äijä. Pääseköhän Puskan Pekka samoille luvuille kevytmargariiniensa kanssa.
Tuo hänen Karjala-projektikin oli ihan humpuukia, ihmiset kuoli siellä työttömyyden, stressin masennuksen ja tupakoinnin aiheuttamiin sydäntauteihin. Tuossahan se kerrottiin.

Äänestä

sokeri+se+on+pahempi+juttu+ku+rasvsamutta+molempia+on+huonoa+malliahalpa+valkea+sokeri+kaupasta,+100%+myrkkyä

Äänestä

Minäkin kokeilin juuri, 2 munaa voissa paistettuna ja 2 pekoniviipaletta.
Vatsa levollinen kuin kissa uuninpankolla, niinkuin Mietaa sanoo.

Äänestä
  • Pitähköhä munki kikkailla koht kinkkumunakas huivii? :P

    Äänestä

Not kohitapas josapa vatas parines site.

Äänestä

Voissa paistettu ruisleipä
Kyllästetty voilla
Sen päälle sulaa juustoa
Ja meetfustia
On ravitsewaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voitapöytään kirjoitti:

Empä tiennytkään että tämä mies on vielä hengissä, kohta 10 v sitten jossain ohjelmassa, oliko MOT, hän paisteli aamiaistaan joka oli voita, munia ja pekonia. Ja hänen rasvaista ruokavaliotaan kauhisteltiin tuolloin. Mies sen kun porskuttaa edelleen, hoikka mies, täyttää seuraavaksi 85 v.
https://www.youtube.com/watch?v=H2eMZsBKLwI

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu