Miksi helvetissä ette voi antaa puhelinnumero tietoja kun soittelette kansalaisille virka asioissa. Minä en ainakaan koskaan vastaa puheluihin joita minulle tulee tahoiltanne jos perkele sitä puhelinnumeroa ei näy puhelimessani jos sieltäpäin soittelette minulle. Haistatan vittu nykyiselle jörjestelmällenne.
Valtion virastot ja muut sen kaltaiset
3
433
Vastaukset
- Lawetorder
Ei taida kannattaa täällä meuhkata?
Laita kirjelmä joka viranomaistaholle ja ilmaise siinä, että "en vastaa numerottomiin puheluihin, oli soittaja mikä taho tai kuka tahansa ja etten myöskään ymmärrä miksi julkisen vallan tulee salata itsensä"
Sitten vain paikka ja päiväys allekirjoituksineen, otat vielä jokaisesta sitten itsellesi talteen kirjelmän jolla osoitat että olet ilmaissut kantasi numerottomiin puheluihin. - 167-176
"etten myöskään ymmärrä miksi julkisen vallan tulee salata itsensä"
En minäkään ja siksi aina kun tulee viesti tai kirje viranomaiselta jossa ei ole sen lähettänen virkamiehen nimeä niin teen julkisuuslain mukaisen tietopyynnön siitä kuka virkamies on viestin tai kirjeen lähettänyt ja aina olen tuon tiedon saanut. Noita tietopyyntöjä olen lähettänyt pelkästään Kelalle kymmenkunta. Vaikka viranomaiset pyyhkii persaustaan julkisuuslailla niin tuohon tietopyyntöön on silti aina vastattu, ilmeisesti ei ole ainakaan vielä keksitty syytä olla vastaamatta.
https://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1999/19990621 - RobertKinty
Niin. En itsekään vastaa kautta soita jos numeroa ei näy. Oli soittaja sitten irakilainen tahi somppu. Ei mulla muuuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467565
- 334173
- 573685
- 503170
- 172856
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons572471- 542388
- 402329
- 452322
- 162266