Ebola ja Nipah

jatkaa sitkeästi olemassaoloaan ja levikkiään sivistysmaissa, kehitysmaissa ne on jo kuolleet sukupuuttoon.
Näin kertoo varmat tietolähteet, Iltasanomat ja Iltalehti. Myös Yleltä on annettu vastaavaa tietoa.
467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sittenhän meillä suomalaisilla on hyvä olla kun ne kerran ovat kehitysmaista kaikonneet.

Äänestä

Suuressa maailmassa noitten olemassaolo on yhtä tyhjän kanssa. Verrattavissa yksipyöräisten määrään.

Äänestä

Miksi noista jatkuvasti pölistään, ei ne koske suomalaisia.

Äänestä
  • Siksi koska muutamat raapustajat ovat saaneet tartunnan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin.maailmalla kirjoitti:

jatkaa sitkeästi olemassaoloaan ja levikkiään sivistysmaissa, kehitysmaissa ne on jo kuolleet sukupuuttoon.
Näin kertoo varmat tietolähteet, Iltasanomat ja Iltalehti. Myös Yleltä on annettu vastaavaa tietoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu