Tässä lähtölista kisan viralliselta sivustolta:
https://www.indianapolismotorspeedway.com/events/indy500/event-info/live-grid
Harmi ettei mukana ole yhtään suomalaista :)
Jännittävä Indy500 kisa sunnuntaina
27
551
Vastaukset
- Sarita_Näätä
Syystä tai toisesta periksen mielikuvitusystävä läski-make ei ole mukana. Voi johtua siitä, että kisa on todellisten ihmisten kisa:))))))))))))))))))
- Loeb
Periksen satuhahmot sitä kun räväyttävätkin sitten Le Mansin 24 tunnin ajossa!
- Mira.Näätä
Loeb kirjoitti:
Periksen satuhahmot sitä kun räväyttävätkin sitten Le Mansin 24 tunnin ajossa!
TOIVEKUVA PILAPIIRTÄJÄLLE:
Laadi kuva(t), jossa on yksin tai erikseen Bicky Royal mies, läski-Make ja Peris pukeutuneena johonkin mustiin ajoasuihin joissa on Chevroletin ja Penetratorsin logot. He muodostaisivat oikein hyvän tiimin Le Mansin 24 tunnin ajoihin :)))))) En viitsi linkittää Periksen kuvaa, mutta käytä mallina vaikka tota Marco Andretin kuvaa joka löytyy aloitusviestissä olevan linkin takaa ttai kuten parhaimmaksi näet
- jännämies
Kyllä tossa täytyy olla jokin virhe sillä just eilen illalla Urheiluruudussa oli joku Porari-niminen suomalaiskuski haastattelussa ja kisan perusperiaatteita käytiin läpi lyhyesti.
- Eki_Näätä
Ylen Urheiluruudussa ei ollut, joten olet varmaan katsonut peris-tv:n tarjontaa :)
Eki_Näätä kirjoitti:
Ylen Urheiluruudussa ei ollut, joten olet varmaan katsonut peris-tv:n tarjontaa :)
Mitäs Peris muka liityy tähän keskusteluun mitenkään?? Makehan tässä kertoi olevansa mukana Indy500-kilpailussa.
Eki_Näätä kirjoitti:
Ylen Urheiluruudussa ei ollut, joten olet varmaan katsonut peris-tv:n tarjontaa :)
Varmaan jossain pesäpalloseuduilla oli leikattu alueellisesti jotain naisten räpylä kädessä rahmimistä siihen kohtaan. Kyllä mun urheiluruudussa ainakin oli Make Indianapolisissa.
- 12121212121212
scrg kirjoitti:
Varmaan jossain pesäpalloseuduilla oli leikattu alueellisesti jotain naisten räpylä kädessä rahmimistä siihen kohtaan. Kyllä mun urheiluruudussa ainakin oli Make Indianapolisissa.
Siis kyseessähän oli Marco Porari-niminen mies joka on käsittääkseni osallistunut moottoriurheilukilpailuihin aikaisemminkin.
- mies_86__
12121212121212 kirjoitti:
Siis kyseessähän oli Marco Porari-niminen mies joka on käsittääkseni osallistunut moottoriurheilukilpailuihin aikaisemminkin.
Periksen vähemmän esiintynyt mielikuvitusystävä.
- osallistuukuvitelmiin
Mutta ehkä voi osallistua Indianapolis 500 -ajoihin jo myös digitaalisesti laittamalla 3D-lasit päähän ja näin tietokoneavusteisesti ja kuvitteellisesti.
- yks.frendi
Joo Make ajaa verkossa Indyn. Näin hän kertoi eilen puhelimessa. Palveluntarjoaja on kuulema nostanut kisaa varten Maken nettiliittymän nopeudeksi 500 Megaa kisan teemaa mukaillen.
Se on tämä GDPR-homma syynä. Make kun on eurooppalainen, niin ne eivät saa julkaista henkilötietoja. Se on tuo spencer mikälie salanimi Makelle.
Niin toi tietosuojauudistus selittääkin paljolti sen, miksi mun nimeä tai kuvaa ei ole tuossa listalla. Mä kun olenkin tällanen EUROOPPALAINEN MIES :)))))))
- Sarita_Näätä
paksuniska-make kirjoitti:
Niin toi tietosuojauudistus selittääkin paljolti sen, miksi mun nimeä tai kuvaa ei ole tuossa listalla. Mä kun olenkin tällanen EUROOPPALAINEN MIES :)))))))
Periksen satuhahmo Euroopasta :))
- hilma_pääskyvuorelta
Tässä on lähtölista:
https://www.si.com/more-sports/2018/05/25/indy-500-full-entry-list
ja tässä lopputulokset:
https://www.cbssports.com/general/news/2018-indy-500-results-winner-will-power-races-past-ed-carpenter-scott-dixon-for-crown/
Periksen lihavia mielikuvitusystäviä ei kummallakaan listalla:))- Markku_Näätä
Ehkä peris ilmoittaa Minttu-Tippurin partiolaisten suurleirille ja saamme sitä täällä sitten seurata :-)
- Kskdnfnelkf
Voi ei, niin paljon kuin peris Indy-projektiinsa aikaa satsasi :(
- boobbabe
Australian poika voitti.
- Alonso-fani
Voittiko Alonso INDY500 kisan?
- pöris
Ei voittanut, jäi kauas kärjestä.
- Simolampinen
Alonso keskeytti.
- Eki-setä
Eikö periksen sängyn alla asuva mielikuvituskulpurimies voittanutkaan koko höskää:))))))))))))))))))))))))
- Lying_Putin
Ei vaikka peris kuinka yritti fotoshopata satuystäväänsä kisaan mukaan ;P
- mies_86__
Lying_Putin kirjoitti:
Ei vaikka peris kuinka yritti fotoshopata satuystäväänsä kisaan mukaan ;P
Porari-tarina on taas yksi todiste periksen hc-ätmiydestä.
- Urpo_Horori
mies_86__ kirjoitti:
Porari-tarina on taas yksi todiste periksen hc-ätmiydestä.
Peris saavuttaa aina vaan uusia pohjanoteerauksia trollaamisessaan :D
- Pastor_Maldonado
Peris-läskimakelle up:))))))
Mikä feikki Pastor Maldonado säkin olet olevinaan???? Hän varmasti kirjoittaisi rekisteröityneenä käyttäjänä ja venezuelalaisena miehenä tuskinpa osaisi kirjoittaa ymmärrettävää äidinkielentasoista suomea ihan tosta vaan. Että näin on asian laita!!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567835Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675931Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,675426Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515323Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082359Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41261Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa381056Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471042