Eurojackpotin kierroksella 21/18 ei löytynyt yhtään täysosumaa.
Voittorivin päänumerot olivat: 15, 31, 35, 40, 46 sekä tähtinumerot 3 ja 8.
5 2 osumia ei löytynyt yhtään, joten 90 miljoonan euron potti etsii yhä kotia.
5 1 voitolla irtosi muhkea 2 327 357,80 euron potti. Veikkauksen kotisivujen mukaan 5 1 -voittajia oli 4 kappaletta. Vielä ei ole tiedossa osuiko yksikään näistä Suomeen.
Voittorivin päänumerot olivat: 15, 31, 35, 40, 46 sekä tähtinumerot 3 ja 8.
5 2 osumia ei löytynyt yhtään, joten 90 miljoonan euron potti etsii yhä kotia.
5 1 voitolla irtosi muhkea 2 327 357,80 euron potti. Veikkauksen kotisivujen mukaan 5 1 -voittajia oli 4 kappaletta. Vielä ei ole tiedossa osuiko yksikään näistä Suomeen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Iltapäivälehdet eivät enää noteeraa EJPotin tuloksia lainkaan.
Laiskuutta vai mitä?
MTV3 ei näytä tekstitv:llä Veikkauksen pelituloksia lainkaan, vaikka Lotto arvotaan Maikkarilla?
Onko peliyhtiö alkanut säästää, vai miksi tuloksia ei enää tiedoteta muualla kuin omilla verkkosivuillaan?
Eurojackpot on lotto, joka toimii 18 Euroopan maassa. Viikoittainen päävoitto on 10–90 miljoonaa
euroa. Yksi lottorivi maksaa Suomessa kaksi euroa. Arvonta suoritetaan perjantai-iltaisin Helsingissä.
Suomalaiset häviävät veikkauksen peleihin vuosittain 1500000000e eli 1,5 miljardia euroa enemmän kuin voittavat sieltä takaisin, kaikki tuo veikkauksen peleihin hävitty raha on poissa kotimaisesta kulutuksesta.
Pelkkiin veikkauksen johatjien ja sisäpiirin palkkoihin ja heidän omiin "voittoihin" nuo rahat menevät.
Veikkauksen sivuilta voi käydä lukemassa veikkauksen mainososaston keksimiä voittotarinoita. Koskaan noissa peleissä lotossa, kenossa viking lotossa ym. ei voita, ei koskaan.
Kenossa menee aina vierestä, aina tulee vierekkäiset numerot tai päävoitto jää yhden numeron päähän, kuinkas ollakaan.
Kaikista parasta on kun ei pelaa ollenkaan noiden huijareiden pelejä. pahan mielen noista vain saa itselleen, kun ei voita ja häviää rahansa :(
Nyt näyttää suomalaisten pelionni loppuneen kokonaan EJPotissa. Ei ainakaan netissä kannata osallistua, ilmeisesti ilman tunnistautumista pelipaikalla vain länsi etelä Suomessa ja Joensuussa.
Myös Lotossa tunnistautumattomat pelaajat vievät jälleen isoimmat voitot. Yritetäänkö näin lisätä vähentynyttä pelaamista?
Aika häpeällistä jos voittoja ohjaillaan pelipaikkapelaajille, onneksi siirsin pelitililtä rahat pankkitilille.
Miksi pitäisi rahoittaa epäreilua toimintaa...
Valtioneuvosto voi omistaa veikkauksen, mutta onko oikein että myös määrää mihin ns vpitot menee??
Onko oikein muita edustajia kohtaan että parin ministerin vaalipiireihin sataa voittoja liki viikottain??
Ja onko ennen kaikkea oikein veikkajia kohtaan???