Eilen YLE teki jutun Saksan mamutulvaan kriittisesti suhtautuvasta AfD-puolueesta. Toimittajan mukaan AfD-liike pyrkii (katalasti) vetoamaan tunteisiin? Huhhuh!
Siis kumpikohan osapuoli on aina niihin tunteisiin vedonnut asiakeskustelun sijasta? Tietysti mamuttajasuvakit!Mamuttajapoliitikot ja heidän valtamediansa eivät muuta teekään kuin vetoavat tunteisiin mamuasiassa.
Milloin levitetään hukkuneen taaperon kuvaa propagandatarkoituksessa. Vaikka syy hukkumiseen oli täysin itsekkään isän, mikä "unohdetaan" kertoa. Ja välillä kerrotaan jostain Ahmedista, joka on niin iloinen vesseli ja kuulemma mieluusti leipoo ihan pullakin. Ja kuinka kaikki juhlapaikanhakijat ovat niin kauheasti kärsineet, että itku meinaa tulla lukijan silmiin. Jne. jne.
Sen sijaan nimenomaan holtitonta mamupolitiikkaa vastustavat henkilöt ja tahot useimmiten puhuvat asiaa ja kylmää faktaa. Niin varmasti MYÖS AfD-puolue.
Siis kumpikohan osapuoli on aina niihin tunteisiin vedonnut asiakeskustelun sijasta? Tietysti mamuttajasuvakit!Mamuttajapoliitikot ja heidän valtamediansa eivät muuta teekään kuin vetoavat tunteisiin mamuasiassa.
Milloin levitetään hukkuneen taaperon kuvaa propagandatarkoituksessa. Vaikka syy hukkumiseen oli täysin itsekkään isän, mikä "unohdetaan" kertoa. Ja välillä kerrotaan jostain Ahmedista, joka on niin iloinen vesseli ja kuulemma mieluusti leipoo ihan pullakin. Ja kuinka kaikki juhlapaikanhakijat ovat niin kauheasti kärsineet, että itku meinaa tulla lukijan silmiin. Jne. jne.
Sen sijaan nimenomaan holtitonta mamupolitiikkaa vastustavat henkilöt ja tahot useimmiten puhuvat asiaa ja kylmää faktaa. Niin varmasti MYÖS AfD-puolue.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kihkomamuttajat tietävät hyvin häviävänsä asiakeskustelun liiallisesta maahanmuutoista. Siksi he eivät suostu puhumaan asiasta muuta kuin keskenään. Vastapuolta he keskittyvät vain herjaamaan ja leimaamaan asiattomasti ja jopa härskisti.
Onneksi rajat-kiinni ja muut rasset eivät ole koskaan herjanneet valtaväestöä.
Keskustelevat aina asiallisesti ja toisen mielipidettä kunnioittaen.
Hehheh!? Kiihkosuvakki kehtaa puhua herjaamisesta ja samassa lauseessa nimittelee mamutulvaa vastustavia suomalaisia rasisteiksi!!?? ;-)
jumalauta että yle on härski !
Voi voi ryssät menkää levolle olette hevosenliha-annoksenne ansainneet. <mätää lihaa...
Ryssittele itseäsi. Olethan Laatokassa kastettu. Ihme gaymies oot.
Omien stalinistien jälkikasvu on keksinyt syyttää isänmaallisia suomalaisia ryssiksi ja Ryssän trolleiksi. Miten ironista, ottaen huomioon ketkä Suomen itsenäisyyden jo ennen EU-aikaakin olivat jo itänaapuriin luovuttamassa. Kaikkeen ne kommunistit kyllä kaikessa härskiydessään pystyvät.
Kyllä minulla ainakin meni tunteisiin ne Ylen v. 2015 vedätykset: "meille tulee syyrialaisia lapsiperheitä" Sitten kuvissa näkyy, kun kaikista busseista purkautuu ulos vain irakilaisia elintasopakolaisia, rintamakarkureita, rikollisia, ter****isteja ja ties mitä.
Kyllä ne ylellä kehtaavat, suvakkeja kun ovat nääs. Ei mulla muuta.
Tänään kerrottiin ,että "saksalaiset" ovat alkaneet niin kovasti lisääntymään ja Berliinissäkin on jo pulaa kätilöistä
Kyllä siellä ovat syntyvyyttä lisänneet myös "alkuperäiset" saksalaiset.
Maalla menee nyt niin hyvin, että tulevaisuudenusko on saanut vipinää peiton alla.
Maahanmuuttajat eivät olekaan valloittaneet maata, niinkuin rasseraasut väittävät.
Bremen on ensimmäinen kaupunki Saksassa jossa Mohammed on suosituin vastasyntyneen pojan nimi.Perinteinen saksalainen nimi?
Suomihan on toki seurannutkin Saksan esimerkkiä: mekin velkaannumme, vaikka meillä ei olekaan Euroopan suurinta teollisuuskeskittymää Euroopan suurimman joen varrella.
Minua itketti oppositiopolitiikkojen kanssa kun afgaanivauvoja riistettiin rinnoilta ja heitettiin susille reestä ennenkuin ne laitettiin lentokoneeseen. Nämä afgaanivauvat ovat kuullet suomen kieltä, ei heitä voi palauttaa. Eräskin palautettu kirjoitti pimestä ja haisevasta kellarista viestejä kristitylle papille kuinka hieno ja ihana ihminen tämä pappi on. Twitterissäkin poliisintappajaa fanittava vasemmistolainen ylistää palautusten vastustajia.On ne hienoja ja rehellisiä ihmisiä nämä palautusten vastustajat.
Valtteri jätettiin taas pysäkille.
Valtteri jäi pysäkille mutta pidetään huolta että Ahmed pääsee koneeseen.
Jokainen joka vastustaa kehitysmaamuslimi haittamaahanmuuttajien oikeutta tulla suomeen vastikkeettomalla ikuisenelatuksen statuksella holtittomasti lisääntymään ja ”keppostelemaan” (esim raiskaamaan) sekä radikalisoitumaan sairaan ahdasmielisen keskiaikaa elävän Islaminuskon ja siihen liittyvien rikkaiden kulttuurien mukasisesti, on fasisti natsirasisti.....
Jos vastustat siis kehitysmaamuslimien oikeutta tulla turvaan olet fasisti natsirasisti.....
Miksi ei muka saisi tuntea mitään, kun omaa maata, kansaa ja kulttuuria tuhotaan!?
YLE on vastenmielinen kommunistien ja feminatsien propagandatuutti, jolla ei näytä olevan mitään vastuuta veronmaksajille siitä millaista disinformaatiota ilmoille suoltaa.
Tuo on kyllä tosi. Ei mitään vastuuta eikä mitään palautetta edes voi antaa. Se on propaganda kovaääninen. Kyllä ne entiset itänaapurin palvojat osaavat tuon homman.