Job.7:8 Ken minut näki, sen silmä ei minua enää näe; sinun silmäsi etsivät minua, mutta minua ei enää ole. Siis Jumala hukkasi itsensä.
Löytö Raamatusta.
Voihanvitalis
9273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jobin kirja on vanhin kirja koko Raamatussa. tässä kirjassa jobi puhuu Jumalan kanssa. ja luepas tämä jobi 7 kokonaisuudessaan. siinähän puhuu jobi itsestään ja millainen ihminen on.
> Job.7:8 Ken minut näki, sen silmä ei minua enää näe; sinun silmäsi etsivät minua, mutta minua ei enää ole. Siis Jumala hukkasi itsensä.
Tuo on käsittääkseni Jobin puhetta, ei Jumalan puhetta.
Jumala myös puhuu, auringolle ja lumelle. Job.9:7 Job.37:6 Siis onko heillä aivot?
Job.3:1 Biblia (1776) Sitte avasi Job suunsa ja kirosi päivänsä.
Job.7:8 Biblia (1776) Ja ei yksikään silmä, joka minut nyt näkee, pidä minua enempi näkemän. Sinun silmäsi katsokoon minua, sitte minä hukun.
Onko Raamattu kirjoitettu rahastukseen? Jaak.2:13 Biblia (1776) Sillä ankaran tuomion pitää hänen päällensä tuleman, joka ei laupeutta tehnyt......
ei Raamattu ole kirjoitettu rahastukseen. ihmiset vain muuttelevat Raamatun totuuksia omanlaisiksi. kun yhteiskunta kirii lakien mukaisesti kaikia menoja korkeiksi, myös uskovien menot kasvavat. kirkko vuokrat, lentoliput evankelistoilla jne. väärin rahastajiakin on, esim. Benny hinn, joka rahastaa ja kerää omaisuutta uskon nojalla.
1Moos.3:24 Ja hän karkoitti ihmisen.... Ei ihmiset. 1Moos.3:24 Biblia (1776) Ja hän ajoi Adamin ulos......Siis Eeva jäi Jumalan kanssa paratiisiin.
Vaikka täällä, on "kirjanoppineita". Näihin Raamatun paikkoihin, en ole saanut vastausta. Room.2:13 Room.3:28 Päätimme siis......Ketkä näin päätti?