presidentti ei ymmärtänyt Soinin osallistumista abortinvastaiseen mielenilmaukseen.
Outoa, vai mitä?
Outoa, vai mitä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Polvijärveläiset johtaa muutenkin ihan harhaan.
Heidän ei pitäisi julistaa yhtään mitään vaan elää hiljaisuudessa parannusta tehden.
Olen arvostanut Niinistöä, mutta ei hän uudestisyntynyt ole. Puoltaa eutanasiaakin ja ei ole raamatullisella linjalla Israel-politiikassakaan.
Sauli Niinistö kuuluu ritarikuntaan, jonka Suomen-osaston perustaja työskenteli natsi-Saksan propagandavirassa.
Vetäkää siitä jo johtopäätöksiä.
Mutta näistähän ei saisi puhua edes kuiskaamalla.
Ulospäin annetaan "fiksu ja filmaattinen" vaikutelma, mutta sydän saattaa olla sysimusta.
Niinistö vihittiin jokunen vuosi sitten Konstantinus Suuren ritarikuntaan. Ritarikunnan Suomen-osaston perusti Yrjö von Grönhagen, joka työskenteli 1930-luvulla Saksan SS-organisaation tutkimuslaitoksessa.
Grönhagenin pyysi töihin keskitysleirijärjestelmän luonut Heinrich Himmler. Miehet olivat keskinäisessä kirjeenvaihdossa.
Suomessa vaikuttaa yksi ainoa oikea ehdoton"totuus" ja muut on teilattava väärin ajattelijoina.
Kristillisiää arvoja ajetaan ahtaammalle politiikan ja median suunnalta.
Se siitä sananvapaudesta.
Mutta täytyy muistaa, että vaikka Paavali menestyi yleensä, niin Ateenassa evankeliumi ei saanut jalansijaa. Siellä ei häntä vainottu, mutta ei myöskään oltu vastaanottavaisia. Sen sijaan niillä paikkakunnilla missä vainottiin, otettiin myös evankeliumi vastaan.