julkisilla paikoilla sakkoja tulee tuhannenkruunun edestä,ovat huolissaan muslimien paastosta Ramadanaikana muslimi bussinratissa on suuri riski turvallisuudelle paastoamisen vuoksi milloinka meillä aletaan pohtia tätä asiaa.
Tanskanmaalla kielletään burkhan käyttö
kysyjä
12166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ainoa vaihtoehto on äänestää Perusuomalaisa seuraavissa vaaleissa kyllä Laura Huhtasaari on varsin oikeassa tuon rätin käytöstä Ramadan aikaan ei pidä nousta kenenkään julkisiin kulkuneivoihin joissa on muslimi kuskina. Ps itse en koskaan astu bussiin jota somali kuljettaa.
– Suomen on syytä liittyä mm. Itävallan, Tanskan, Belgian ja Ranskan, pian myös Norjan, hyvään seuraan ja kieltää musliminaisten naamioituminen, perussuomalaisten puheenjohtaja Jussi Halla-aho kommentoi Tanskan päätöstä.
Halla-ahon mielestä Suomen on syytä liittyä burkhan kieltävien maiden joukkoon myös haittamaahanmuuttoa rajoittavista syistä.
– Kun naamioitumiskielto joka tapauksessa leviää Euroopassa, burkhan salliminen luo kaikkein takapajuisimmille tulijoille jälleen yhden kannusteen hakeutua juuri Suomeen, sanoo Halla-aho.
kasvua on väkisin pidetty yllä ENSIMMÄISEN KERRAN MAAILMAN HISTORIASSA karmealla velaksiotolla
Japanissa valtio omistaa jo yhtiöt (kommunismin japanilainen muoto) ja EU:ssa keskuspankki jatkaa velkakirjojen ostoa eli rahan työntämistä pörssiin mutta USA:ssa suunta on jo kääntynyt ja kun kääntyminen vahvistuu
tulee pudotus
ja sitten testataan montako miljoonaa matua heitetään Euroopasta ja miten sosiaalirahat peruutetaan ja eläkkeitä leikataan ja palkkaveroa nostetaan. Eliitti ei leikkaa omiaan on kuitenkin varmaa ja siksi: huolehtikaa nyt VIIME METREILLÄ OMISTA FINANSSEISTA
HALLA-AHO, PÄIVÄN MIETELAUSE 4.6.
Italiassa on jyrkän maahanmuuttokriittinen hallitus, samoin Itävallassa, Unkarissa ja Tanskassa. Hyvä asia on, että nämä maat ovat tukkeena Välimeren ja Suomen välissä. Huono asia on, että Suomi on arvopohjineen näihin maihin nähden yhä "kilpailukykyisempi" vaihtoehto. (Halla-aho)
Jos ei mahdu Ruotsiin tai Saksaan tai Ranskaan, minne voisi paeta? Jos Suomesta tulee samanalainen hornankattila
https://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/hinta-ei-ole-esteena-saksalaiset-pakenevat-pakolaisia-unkariin-taalla-kukaan-ei-tule-ahdistelemaan/6931132
http://rjaaskel.puheenvuoro.uusisuomi.fi/256321-unkari-vastaanottaa-saksasta-pakenevia
Kun auringo on ylhäällä ei muslimi ruokaile 18 tuntia on pitkä aika siinä verensokerit laskee monelle liian alas,suuri riski liikenteessä miksi me näitä paapotaan maassa maan tavalla jos ei kelpaa niin maasta pois ei me muslimeita tarvita mihinkään omin avuin on pärjätty tähänkin asti.
Lisäksi riski kun vihaavat hurttia arvaamaton käytös
miksi ette vieläkään maksa itse elämiskustannuksianne, vaan maksatatte ne naapureilla ja matuilla ?
Onko tautinne parantumaton perinnöllinen ja/vai itse hankittu ?
Minusta tuntuu että se on perinnöllinen, olette saanut sen paskavanhemmiltanne vai kuinka ?
Annatteko sijoitusneuvojan rahastaa teitä.
Taas tuo paska-paska-pää suvakki huutaa.
Sinisille käy mikä vaan. Missä Soini - siellä outous.
Eurooppa alkaa herätä ruususen unesta ei tullut sitä suvakkien onnelaa josssa eri kulttuurit rikastuttavat toisiansa,Italiassa alkaa vihdoinkin tapahtua koska oman maan asukit ovat saaneet näistä eläteistä tarpeekseen tällä tulee sama viiveellä,jos haluatte muutosta niin lukekaa mitä edustajat ovat mieltä maahanmuttajista ainakaan ei kannata äänestää Arhinmäen ja Andessonin kaltaisia maanpettureita.
Ruotsi jo heräämässä.
https://yle.fi/uutiset/3-10191360
Ensin hölmöiltiin nyt kadutaan jokaisessa Euroopan maassa aletaan olla samalla linjalla meillä eletään täällä hölmölässä vielä eletään pää pensaassa eikä nähdä sitä mitä muut ovat nähneet mitä seuraa kun kristytyt ja muslimit eivät voi elää yhdessä meillä on viisaita politikkoja kuten Jussi Halla-Aho jotka ovat vuosia sitten sanoneet tämän kuinka oikeassa he ovat olleet.
Kyllä kansan rahat suvakille kelpaa.
https://yle.fi/uutiset/3-10239849