Ainoa bensapumppu rikki, koko kylä stopissa

Tätä on Suomi 2018. Eipä ole paljoa Kehä 3:n ulkopuolella elämisen edellytyksiä, vaikka pitäisi elättää koko Kehä 3:n sisäpuolinen elämä.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005708035.html
3142
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No mihinkään häiriöhin, ei enää varauduta Suomessa. Että silleen.

1Äänestä

Ei sillä kylällä ole paljon muutakaan. No, on yksi kauppa, apteekki ja joku kioski.
Pitkä matka tulee traktorin tankkaukseen. Tosin viljelijät taitavat ottaa polttoaineet suoraan omaan polttoainesäiliön toimitettuna.
Paikkakuntahan on yksi Kuopion kylä.

1Äänestä

Kylmäasema kylmeni ja kylä kuoli.
Suomella sama kohtalo 2030?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomi.kuihtuu kirjoitti:

Tätä on Suomi 2018. Eipä ole paljoa Kehä 3:n ulkopuolella elämisen edellytyksiä, vaikka pitäisi elättää koko Kehä 3:n sisäpuolinen elämä.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005708035.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu