Suomi EI liity koskaan Jenkkien hyökkäysliittoon.

RAUHAEINATOLLEVAS

7

108

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RAUHAEINATOLLEVAS

      Suomessa porvarimediat, kuten Ilta-Sanomat, on mennyt ilmeisesti LAKKOON, kun mitään uutisointia, ei Meksikon Vasemmiston todennäköisestä vaalivoittajasta, ole uutisoinnissa, eikä Yle:ssäkään. IL yrittää mustamaalata, Meksikon kansalle valoa ja iloa tuovan, Vasemmiston Vaalivoiton uutisointia.

      http://www.foxnews.com/politics/2018/06/30/maxine-waters-brushes-off-alleged-threats-vows-to-impeach-45.html

      Mtv3 puolestaan, vaikka kaikkihan nuo äärioikeistomediat Suomessa, ovat yhtä ja samaa, mainostaa Usa:laisten kansalaisten inhoamaa Trumppia, jonain EU:n "suomettajana", vaikka totuus lienee, että Suomi voi olla ainoa fasistinen diktatuuri, josta Trump voi joutua hakemaan turvapaikkaa, kun Usa:n kansa, hänet erottaa.

    • RAUHAEINATOLLEVAS

      Suomen maan- ja kansanpetosveroparatiisinatottajat, ovat täysin paniikissa, kun koko maailma iloitsee, kun VASEMMISTO VOITTAA VAALIT MEKSIKOSSA ja tyranni-Trump EROTETAAN, hänen äärioikeisto-fasistinen imperiuminsa, on tulossa tiensä päähän ja Usa:n kansa, eli kansalaiset EROTTAVAT hänet.

      http://www.foxnews.com/politics/2018/06/30/maxine-waters-brushes-off-alleged-threats-vows-to-impeach-45.html

      Suomen valtionjohdossa ja ns. valtamedioissa, on kovia fasistisia natottajia. Ihmisille Suomessa, on uutisoinnin nimissä, levitetty veroparatiisi-äärioikeisto-propagandaa. Esim. Yleisradio häpäisi Sotaveteraanien ja Lottien muiston ja kunnian, valehtelemalla, että Viro olisi ollut yhtä kauan itsenäinen valtio, kuin Suomi. Muistatte varmaan.

      IS, IL, Mtv3, Yle, HS ovat ITKUPOTKURAIVAREISSA JA LAKOSSA. Ei siis mitään uutisointia, ellei IL:n onnetonta mustamaalausyritystä lasketa, missä IL:n äärioikeistotoimittajat, koettavat epätoivoisesti, laittaa Jenkkien hyökkäysliiton tekemiä murhia, Meksikon kansan, eli Vasemmiston syyksi.
      LAKOSSA OLEVAT VALTAMEDIAT SUOMESSA, eivät siis uutisoi, Meksikon Vasemmiston todennäköisestä Vaalivoitosta, jossa Andrés Manuel L'opez Obrador, tulee VAPAUTTAMAAN Meksikon, tyranni-Usa:n ja Trumpin diktatuurista. Myös Usa:n kansa, eli kansalaiset, ovat erottamassa Trumpin ja lakkauttamassa, hänen sairaan äärioikeisto-fasistisen-veroparatiisi-diktatuurin.

      ILONPÄIVÄ MEKSIKOLLE JA KOKO MAAILMALLE, että Jenkkien hyökkäysliiton valta ja tyrannia, poistuu kohta Meksikosta. Onnittelut heille - Me teemme parhaamme, että niin käy myös Suomessa. Muistakaa äänestää rakkaat suomalaiset, Suomen Vasemmistoliitto VAPAUTTAA Suomen kansan, äärioikeiston Floridan talousrikollisten, väkivaltaisesta aktiivi-diktatuurista ja Suomen kansan syväkyykyttämisestä.

    • Urpoolet

      Juttelee ittensä kanssa

    • RAUHAEINATOLLEVAS
    • STOPNATOSTOPIT
    • ÄÄNESTÄNJOVASL
    • VALTAKUNNANOIKEUS

      Varokaa hyvät suomalaiset, nöyristelemästä ja tottelemasta, äärioikeiston PETOSJYTKYSINKOKOOMUSKEPUJEN=EK:N natomaanpettureita, jotka ovat tekemässä, hirvittäviä velkoja sotabisneksien muodossa, lapsillenne ja nuorisolle, jotka eivät pysty koskaan, niitä velkoja maksamaan. Köyhyyden jättäminen perinnöksi lapsille, oman ahneuden takia, on huonoa perintöä lapsille.

      https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/aktiivimalli-jaavuoren-huippu-pysayttava-kirje-asiantuntijalta-palkattoman-tyon-maara-rajahtanyt/

      PetosjytkysinKokoomusKeput = Veroparatiisirikolliset Floridassa, ovat tuhonneet jo pitkälti, Suomen oikeusvaltion ja demokratian.

      Suomessa on tällä hetkellä LAITON HALLITUS, jota kukaan ei ole koskaan äänestänyt, eli se on antidemokraattinen ja laiton.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      111
      7181
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      59
      4777
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4731
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      3899
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3838
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      217
      3807
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      26
      3383
    8. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      51
      2741
    9. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      38
      2721
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      39
      2317
    Aihe